Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 marca 2021, 13:44

autor: Aquma

Windows 10 doczeka się sporych zmian w wyglądzie ikon

Firma Microsoft poinformowała, że znana wszystkim użytkownikom systemu operacyjnego Windows 10 aplikacja Eksplorator plików zostanie poddana lekkiemu liftingowi wizualnemu – otrzymamy nowe ikony.

W SKRÓCIE:

  1. Eksplorator plików w Windows 10 otrzyma nowe ikony;
  2. celem zmian jest zapewnienie większej spójności pomiędzy różnymi aplikacjami i samym systemem operacyjnym.

Wygląda na to, że wraz z kolejną większą aktualizacją systemu operacyjnego Windows 10 stanowiący jego część Eksplorator plików (ang. File Explorer) otrzyma nowy wygląd – zmienią się ikony reprezentujące dyski oraz katalogi. W niektórych przypadkach różnice są spore, a w innych dość marginalne (ograniczają się do lekkiej modyfikacji perspektywy). Poniżej kilka przykładów wyglądu starych (po lewej) i nowych (po prawej) elementów interfejsu.

Windows 10 doczeka się sporych zmian w wyglądzie ikon - ilustracja #1
Windows 10 – ikony dysków i kosza. Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/03/24/announcing-windows-10-insider-preview-build-21343/
Windows 10 doczeka się sporych zmian w wyglądzie ikon - ilustracja #2
Windows 10 – ikony katalogów i niektórych aplikacji. Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/03/24/announcing-windows-10-insider-preview-build-21343/

Jak zauważyła szefowa programu Windows Insider – Amanda Langowski – celem wprowadzonych zmian jest zapewnienie większej spójności wizualnej elementów interfejsu i aplikacji.

Kilka zmian, takich jak orientacja ikon folderów i domyślne ikony typów plików, zostało wprowadzonych w celu zapewnienia większej spójności we wszystkich produktach firmy Microsoft, w których wyświetlane są pliki. W szczególności foldery użytkownika najwyższego poziomu, takie jak Pulpit, Dokumenty, Pobrane i Obrazy, mają nowy wygląd, który powinien ułatwić ich odróżnienie na pierwszy rzut oka – czytamy w notce.

Warto odnotować, że nie jest to pierwsza zapowiedź zmian w wyglądzie Windows 10 w ostatnim czasie – wcześniej otrzymaliśmy informacje o dość gruntownym liftingu, któremu zostaną poddane menu Start oraz ikony systemowe. Przynajmniej część z tych nowości trafi do użytkowników w drugiej połowie 2021 roku.

  1. Windows 10 – użyteczne porady i funkcje
  2. Windows 7 vs Windows 10
Windows 10 doczeka się sporych zmian w wyglądzie ikon - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.