Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 lutego 2021, 12:01

autor: Ness

Lutowa aktualizacja Windows 10 może wyłączyć twoją kamerkę

Lutowa aktualizacja Windows 10, która u niektórych zdążyła wywołać m.in. niebieskie ekrany śmierci lub problemy podczas grania, może sprawić, że Twoja kamera przestanie działać.

Ostatnia lutowa paczka aktualizacji dla Windowsa 10 wywoływała problemy już na poziomie instalacji. Niektórzy zaczęli narzekać na często pojawiające się niebieskie ekrany śmierci oraz kłopoty z działaniem bezprzewodowych klawiatur czy myszy. Jeszcze inni napotkali błędy podczas korzystania z technologii DirectPlay.

Tymczasem jeden z update’ów oznaczony jako KB4601319 może wywoływać problem z działaniem kamerek internetowych, zwłaszcza niektórych modeli z serii Intel RealSense Depth oraz Razer Stargazer.

Według raportów niektórych użytkowników aktualizacja może powodować błąd, który odinstalowuje wirtualny sterownik do danej kamery, co sprawia, że urządzenie przestaje być wykrywane przez komputer.

Lutowa aktualizacja Windows 10 może wyłączyć twoją kamerkę - ilustracja #1
Na problemy wywołane ostatnią aktualizacją szczególnie narażeni są użytkownicy kamer Intela oraz Razera.

Microsoft oświadczył, że problem jest im dobrze znany i pracuje nad jego rozwiązaniem. Tymczasowo jedyną solucją na brak działającej kamerki jest odinstalowanie aktualizacji lub przywrócenie systemu do poprzedniego stanu.

Lutowa aktualizacja Windows 10 może wyłączyć twoją kamerkę - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.