Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 czerwca 2019, 13:00

autor: Konrad "Lazlo" Hazi

Według deweloperów PS5 jest mocniejsze niż Xbox Scarlett

Według deweloperów, którzy mieli okazję pracować z zestawami rozwojowymi (dev kitami) nowej generacji konsol, PlayStation 5 oferuje większą wydajność niż Xbox Scarlett. Twórcy gier zwracają też uwagę, że potężne konsole pozwolą na rozwój sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego.

Urządzenia, z których korzystają deweloperzy, to wersje rozwojowe, więc wiele się jeszcze może zmienić. - Według deweloperów PS5 jest mocniejsze niż Xbox Scarlett - wiadomość - 2019-06-18
Urządzenia, z których korzystają deweloperzy, to wersje rozwojowe, więc wiele się jeszcze może zmienić.

Pomimo że konsole PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett zostały oficjalnie zapowiedziane, nadal nie wiemy na ich temat zbyt wiele. Twórcy gier, którzy otrzymali zestawy deweloperskie, twierdzą jednak, że oba urządzenia różnią się mocą obliczeniową i wskazują PS5 jako mocniejsze.

To wciąż wersje rozwojowe…

Źródłem nowego przecieku jest były dziennikarz serwisu IGN - Colin Moriarty - który w swoim podkaście, bazując na doniesieniach od deweloperów mających dostęp do wersji rozwojowych obu nowych konsol, ujawnił, że PS5 jest mocniejsze od Xboksa Scarlett. Należy pamiętać, że finalne wersje konsol zwykle różnią się nieco parametrami od zestawów rozwojowych, jednak z drugiej strony, to już kolejne potwierdzenie tego, że nowe urządzenie od Sony będzie mocniejsze niż to Microsoftu.

Od momentu zapowiedzi deweloperzy dość przychylnie wypowiadają się o PlayStation 5. Głos w sprawie zabrał między innymi twórca serii Yakuza - Toshihiro Nagoshi. Stwierdził on, że konsola ma niesamowitą moc obliczeniową oraz że sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe będą grały pierwsze skrzypce w nowej generacji konsol.

Moc obliczeniowa PlayStation 5 jest niesamowita i zastanawiając się nad rozgrywką wykorzystującą jej pełny potencjał, nie jestem pewien, jakie aspekty rzeczywistości powinniśmy przenosić. Najpierw był rozwój grafiki, później weszły opcje sieciowe, a teraz czeka nas powrót do ery „programowania”? Myślę, że sztuczna inteligencja oraz uczenie maszynowe będą nadal ewoluowały.

Oficjalna data, kiedy PS5 trafi do sprzedaży, nie została jeszcze podana.