Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 kwietnia 2021, 15:10

autor: Eklerek

Optimus Prime jak żywy - Transformers sterowany smartfonem kosztuje 2600 zł

Braki czipów na całym świecie? Wiemy, gdzie się podziały. Robot Optimus Prime od Hasbro, składający się z 5000 elementów, 60 mikroczipów i 27 serwomechanizmów, jest gotowy, by obronić ludzkość. Albo przynajmniej nasze biurko.

Producent chwali się, że jest to pierwszy tak zaawansowany model Optimus Prime’a. Automatyczna transformacja robi wrażenie, a fanów serii Transformers z pewnością ucieszy 80 efektów dźwiękowych i wypowiedzi nagranych przez Petera Cullena, podkładającego mu głos w filmach, animacjach i grach.

Optimus Prime w skrócie:

  • Sterowany głosem lub przez aplikację mobilną (Android i iOS).
  • Programowalny – tworzenie sekwencji ruchów w aplikacji.
  • W zestawie topór i giwera.
  • 19” (48,26 cm) wysokości.
  • 5000 elementów, 60 mikroczipów, 27 serwomechanizmów, 2 mikrofony i głośniki.
  • Dostępność: wysyłka od 01.10.2021.
  • Cena: 699,99 dolarów (ok. 2600 zł).
Optimus Prime jak żywy - Transformers sterowany smartfonem za ponad 2600 zł - ilustracja #1
Optimus Prime ma bogate wnętrze.

Sterowanie głosem sprawi pewnie sporo frajdy, jednak pełnię możliwości otrzymamy dopiero w aplikacji mobilnej. Możemy w niej nie tylko sterować na żywo ruchami robota, ale także w prosty sposób tworzyć i zapisywać sekwencje czynności.

Optimus Prime jak żywy - Transformers sterowany smartfonem za ponad 2600 zł - ilustracja #2
Zestaw jest zapakowany w eleganckie pudełko.

Zamówienia w przedsprzedaży można było składać w sklepie Hasbroobecnie nakład się już wyczerpał. Cena wynosi 699,99 dolarów, a przewidywana data wysyłki to 1 października 2021 roku. Nie wiemy, czy planowana jest dodatkowa partia robotów, ale możliwe, że część z rezerwujących zrezygnuje z zakupu – płatność następuje dopiero w chwili wysyłki towaru.

Robot zapakowany jest w specjalne piankowe pudełko, które umili mu podróż i zabezpieczy przed ewentualnymi uszkodzeniami. Cena na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoka, ale mówimy tutaj o skomplikowanym robocie o całkiem sporych możliwościach. Producenci starali się też jak najwięcej wycisnąć z licencji, oferując głos i wygląd znany z filmów. Przy kolekcjonerskich figurkach Lich Kinga za 4200 zł i Wiedźmina za 18 tys. zł wydaje się, że Hasbro swojego robota dosłownie rozdaje. W zamian za pieniądze, rzecz jasna.

  1. Optimus Prime w serwisie Hasbro
  2. Roboty na CES 2021 sprzątają, nalewają wino i robią za zwierzaki
  3. Cyberpunk 2077 z nowymi figurkami; V i jego motocykl za ponad 500 zł
Optimus Prime jak żywy - Transformers sterowany smartfonem za ponad 2600 zł - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.