Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 października 2019, 12:47

autor: Laty

Tinder najbardziej dochodową aplikacją - zarabia więcej niż YouTube i Netflix

Tinder, czyli aplikacja randkowa umożliwiająca poznawanie nowych osób bez wychodzenia z domu, awansował do miana najbardziej dochodowego programu na systemach iOS i Android. Giganci tacy jak Netflix czy YouTube zostali w tyle.

Twórcy Tindera zarabiają na „parowaniu” użytkowników prawdziwe krocie. - Tinder najbardziej dochodową aplikacją - zarabia więcej niż YouTube i Netflix - wiadomość - 2019-10-11
Twórcy Tindera zarabiają na „parowaniu” użytkowników prawdziwe krocie.

Rynek aplikacji mobilnych generuje ogromne zyski. Jak podaje serwis Sensor Tower, który prowadził badania w trzecim kwartale 2019 roku, klienci Google Play i App Store wydali łącznie ponad 21,9 mld dolarów. Jest to ogromny wzrost w porównaniu do 17,8 mld dolarów w tym samym okresie w poprzednim roku. Najwięcej wydali użytkownicy randkowego Tindera – 233 miliony dolarów. Raport ujawnia również liczbę pobrań - było ich łącznie prawie 30 miliardów.

Te liczby naprawdę robią wrażenie. - Tinder najbardziej dochodową aplikacją - zarabia więcej niż YouTube i Netflix - wiadomość - 2019-10-11
Te liczby naprawdę robią wrażenie.

Jak wypadają te liczby na tle poszczególnych platform?

Google był zdecydowanym liderem, jeśli chodzi o całkowitą liczbę pobrań aplikacji – 21,6 mld, przez co Apple z 8 mld wypada na tym polu słabo. Okazuje się jednak, że użytkownicy urządzeń z jabłkiem o wiele chętniej wydają swoje pieniądze. Przychód ze sklepu Apple wyniósł 14,2 mld dolarów, podczas gdy Google Play wygenerował 6,6 mld.

Przez ostatnie lata (wyłączając gry) Netflix był najlepiej zarabiającą aplikacją i pewnie utrzymywał pozycję lidera, ale w ostatnich miesiącach zdołał go wyprzedzić Tinder. Na dalszych miejscach plasują się kolejno YouTube i iQiyi. Natomiast jeśli chodzi o liczbę pobrań, to na czele plasuje się WhatsApp, później TikTok, Messenger, Facebook i Instagram. Co ciekawe, Facebook jest właścicielem czterech z tych aplikacji.

Użytkownicy Androida uwielbiają pobierać aplikacje. - Tinder najbardziej dochodową aplikacją - zarabia więcej niż YouTube i Netflix - wiadomość - 2019-10-11
Użytkownicy Androida uwielbiają pobierać aplikacje.

Przesuń, dopasuj, czatuj

Na czym tak naprawdę polega fenomen Tindera? Ma on ponad 50 milionów użytkowników, z łączną liczbą ponad 30 miliardów „dopasowań”. Jest to prosta, darmowa aplikacja na iOS i Androida, ale oczywiście ze słowem „darmowa” wiąże się pewien haczyk. Istnieją dwa rodzaje subskrypcji, które otwierają dostęp do funkcji premium, takich jak nielimitowana ilość „polubieni” (domyślnie 100 na dzień), paszport (dzięki niemu można poznawać ludzi z całego świata) albo boost, który przez określony czas wyświetla nasz profil priorytetowo wszystkim użytkownikom w okolicy. A wszystko to za dodatkową opłatą.

Niewątpliwie w awansie na szczyt najlepiej zarabiających apek pomogło wprowadzenie funkcji Tinder Gold, która pozwala sprawdzić, kto już polubił nasz profil. Tinder Plus kosztuje w Polsce 79,99 zł miesięcznie, a Tinder Gold 122,99 zł.

Zarobki sklepów z mobilnymi aplikacjami są imponujące. - Tinder najbardziej dochodową aplikacją - zarabia więcej niż YouTube i Netflix - wiadomość - 2019-10-11
Zarobki sklepów z mobilnymi aplikacjami są imponujące.