Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 stycznia 2022, 12:41

Godzina grania dziennie i rozpoznawanie twarzy - chińskie ferie według Tencenta

Ferii zimowych chińskie dzieci raczej nie spędzą na graniu. Co najwyżej przez godzinę dziennie, a dopilnuje tego system rozpoznawania twarzy. Tencent zaostrza ograniczenia dla nieletnich w czasie wolnym.

W SKRÓCIE:
  • granie w gry tylko przez godzinę dziennie i weryfikacja twarzy – chińskie restrykcje dla nieletnich na czas ferii.

Nieletni gracze w Chinach są pod coraz bardziej restrykcyjną kontrolą. Gigant technologiczny Tencent ogłosił na Weibo (chińskim odpowiedniku Twittera), że dzieci w wieku szkolnym nie będą mogły zażywać elektronicznej rozrywki dłużej niż godzinę dziennie podczas ferii zimowych (17 stycznia – 15 luty). W przestrzeganiu obostrzeń ma dopomóc system rozpoznawania twarzy.

Wizualny sposób weryfikacji tożsamości wymagany będzie przy logowaniu do konta i systemu płatności (np. by zakupić pakiet waluty w grze). Odmowa lub nierozpoznanie twarzy może skutkować utratą dostępu do gier. Dotyczy to kont na platformie gamingowej Tencent, które zarządzane są przez osoby niepełnoletnie. Aczkolwiek według niektórych informacji także profile osób po 55. roku życia podlegają kontroli, jeśli aktywne są nocą.

Tencent już wcześniej wprowadził restrykcje dla nieletnich i rozpoznawanie twarzy. Ograniczenie grania do jednej godziny to tylko kolejny zabieg, wpisujący się w kierunkową politykę chińskiego rządu. A wszystko przez to, że Chiny dopatrują się złego wpływu gier na nieletnich. Niektórzy uważają je nawet za „opium dla duszy”.

Tencent marzy o własnej konsoli przenośnej:

Godzina grania dziennie i rozpoznawanie twarzy - chińskie ferie według Tencenta - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.