Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 czerwca 2020, 09:33

autor: Adrian Werner

Tak wyglądają oficjalne akcesoria do PS5

Podczas prezentacji The Future of Gaming firma Sony ujawniła oficjalne akcesoria do konsoli PlayStation 5, takie jak stacja ładująca pady, kamerka, słuchawki czy pilot.

Wczoraj podczas pokazu The Future of Gaming firma Sony wreszcie ujawniła wygląd PlayStation 5. Ponadto dowiedzieliśmy się, jak będą prezentowały się oficjalne akcesoria do tej konsoli.

DualSense i stacja ładująca pada

Tak wyglądają oficjalne akcesoria do PS5 - ilustracja #1

Pad DualSense został zapowiedziany już dwa miesiące temu. Ciekawsza jest zatem stacja ładująca do niego. Z udostępnionych materiałów można wywnioskować, że będziemy mogli na niej umieścić dwa kontrolery równocześnie.

Bezprzewodowe słuchawki Pulse 3D

Tak wyglądają oficjalne akcesoria do PS5 - ilustracja #2

Gracze będą mogli również skorzystać z bezprzewodowych słuchawek Pulse 3D. Pod względem kształtu przypominają one modele Sony Wireless Headset Gold opracowane z myślą o PS4. Są jednak również różnice, takie jak dodatkowa opaska plastiku, która powinna sprawić, że urządzenie lepiej będzie trzymało się na głowie niż jego poprzednik.

HD Camera

Tak wyglądają oficjalne akcesoria do PS5 - ilustracja #3

Zapowiedziano również kamerkę, którą nazwano po prostu „HD Camera”. Wiemy już, że PS5 będzie współpracowało z obecnymi modelami PlayStation VR. To urządzenie wymaga posiadania kamery na PS4, więc ujawnienie analogicznego sprzętu dla konsoli nowej generacji nie jest żadnym zaskoczeniem.

Ponadto Sony chce większy nacisk położyć na materiały tworzone przez użytkowników, a kamerka bez wątpienia okaże się bardzo przydatna np. podczas streamingu.

PlayStation 5 Media Remote

Tak wyglądają oficjalne akcesoria do PS5 - ilustracja #4

Ostatnim ujawnionym gadżetem był pilot do odtwarzania multimediów, który nazwano po prostu Media Remote.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 5
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Sony