Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 marca 2020, 08:45

autor: Lazlo

Steam po raz kolejny śrubuje rekordy liczby aktywnych użytkowników

Więcej czasu spędzamy w domu i najwyraźniej więcej gramy. Pokazują to statystyki platformy Steam, które wciąż wykazują trend rosnący, dzięki czemu bite są kolejne rekordy liczby zalogowanych użytkowników. Wczoraj z aplikacji korzystało jednocześnie ponad 22 miliony użytkowników.

Bonanza trwa w najlepsze! - Steam po raz kolejny śrubuje rekordy liczby aktywnych użytkowników - wiadomość - 2020-03-23
Bonanza trwa w najlepsze!
W SKRÓCIE:
  • Steam pobił nowy rekord jednocześnie zalogowanych użytkowników.
  • W ciągu tygodnia wynik udało się poprawić o ponad 10%.
  • Wczoraj po południu z platformy korzystało 22 379 088 osób.

Jeszcze informowaliśmy tydzień temu, że Steam pobił rekord liczby jednocześnie zalogowanych użytkowników, zbliżając się do 20 milionów. Tymczasem wczoraj liczba ta dobiła już do 22 379 088. Jak widać, związane z pandemią koronawirusa akcje takie jak #zostanwdomu (zachęcamy do przyłączenia się!) działają i bardzo mocno nakręcają zainteresowanie elektroniczną rozrywką.

Trend pozostaje wzrostowy. - Steam po raz kolejny śrubuje rekordy liczby aktywnych użytkowników - wiadomość - 2020-03-23
Trend pozostaje wzrostowy.

Pokazują to także statystyki poszczególnych gier ze Steama, gdzie wiele tytułów niemal codziennie notuje swoje najlepsze wyniki w historii. Warto nadmienić, że w rekordowym momencie ponad 7 milionów użytkowników faktycznie grało.

Najpopularniejsze gry ze Steama z ostatniej doby. - Steam po raz kolejny śrubuje rekordy liczby aktywnych użytkowników - wiadomość - 2020-03-23
Najpopularniejsze gry ze Steama z ostatniej doby.