Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 maja 2020, 15:51

autor: Vergil

Steam Cloud Play – usługa streamingowa Valve staje się faktem

Firma Valve udostępniła deweloperom wersję beta swojej usługi streamingowej. Celem Steam Cloud Play, bo takie miano ona nosi, jest lepsza integracja Steama z GeForce Now, a w przyszłości – połączenie go z innymi platformami tego typu.

W SKRÓCIE:
  1. Valve pracuje nad usługą Steam Cloud Play, której wersja beta została oddana w ręce deweloperów;
  2. najwyraźniej nie będzie to jednak platforma streamingowa z prawdziwego zdarzenia, lecz rozwiązanie, które lepiej zintegruje Steama z GeForce Now, a w przyszłości – połączy go z innymi platformami tego typu.

Steam Cloud Play, wcześniej znana jako Steam Cloud Gaming, to usługa streamingowa, nad którą rzekomo pracuje firma Valve. Rzekomo, bo jak dotąd nie doczekaliśmy się żadnego oficjalnego ogłoszenia ze strony Gabe’a Newella i spółki. Informacje zawarte w kodzie najnowszego patcha do klienta Steam sugerują jednak, że prace nad nią posuwają się do przodu. Co więcej, Valve opublikowało również dokument, w którym można wyczytać, że z myślą o deweloperach przygotowano już wersję beta owej usługi (via VG247).

Jak pisze Valve, Steam Cloud Play ma w założeniach „zapewnić użytkownikom więcej możliwości w kwestii tego, gdzie i jak grają w swoje gry komputerowe”. W chwili, w której są pisane te słowa, nie zanosi się jednak na to, by gigant miał dostarczyć nam usługę streamingową z prawdziwego zdarzenia, na wzór platformy Stadia. Zamiast tego przy pomocy Steam Cloud Play firma zamierza lepiej zintegrować Steama z GeForce Now, a w przyszłości – połączyć go z innymi usługami tego typu.

Steam Cloud Play – usługa streamingowa Valve staje się faktem - ilustracja #1
Steam Cloud Play wspiera obecnie jedynie usługę GeForce Now, jednak w przyszłości ma się to zmienić.

Na koniec warto dodać, że ze Steam Cloud Play będą współpracować wszystkie gry, które posiadają własny system zapisu stanu rozgrywki w chmurze lub współpracują ze Steam Cloud. Ich deweloperzy muszą jedynie zaakceptować warunki włączenia konkretnej produkcji do programu.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Steam
  2. Oficjalna strona internetowa usługi GeForce Now