Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 grudnia 2021, 10:14

autor: mokosh

Spotify Wrapped 2021 - podsumowanie muzyczne już dostępne w aplikacji

Fani statystyk muzycznych mikołajki obchodzą nieco wcześniej – wczoraj na Spotify pojawiło się coroczne podsumowanie Wrapped 2021.

W SKRÓCIE:
  1. Na Spotify dostępne jest już Wrapped 2021, czyli indywidualne podsumowanie roku stworzone dla każdego słuchacza.
  2. To, jak wyglądał Wasz gust muzyczny w tym roku, sprawdzicie w aplikacji dostępnej na Androidzie i iOS.

Spotify udostępniło podsumowanie Wrapped 2021. Jest to świetna opcja dla tych, którzy lubią wszelkiego rodzaju listy i raporty. Szwedzka platforma nie tylko dzieli się z użytkownikami informacjami na temat tego, kogo słuchali najczęściej, ale także, ile czasu poświęcili na słuchanie oraz jakie gatunki najczęściej wybrzmiewały w ich słuchawkach.

Gdzie znajduje się Spotify Wrapped?

Żeby sprawdzić, jak wyglądał nasz rok pod względem upodobań muzycznych, musimy uruchomić aplikację Spotify na telefonie z Androidem lub iOS-em. Niestety w tym roku podsumowanie również nie jest dostępne w przeglądarce, co nie spodoba się użytkownikom przeglądarkowej lub komputerowej wersji Spotify.

Spotify Wrapped 2021 - podsumowanie muzyczne już dostępne w aplikacji - ilustracja #1
Wchodząc na oficjalną stronę Spotify z zamiarem zobaczenia podsumowania, zostajemy odesłani do aplikacji; źródło: https://www.spotify.com/pl/

Wracając jednak do samego Wrapped – powiadomienie o dostępności naszego podsumowania powinno pojawić się od razu po uruchomieniu aplikacji. Następnie wystarczy je kliknąć i voila – możemy obejrzeć krótką prezentację naszych wyborów muzycznych na przestrzeni ostatniego roku.

Jeśli chodzi o to, co znajdziemy w podsumowaniu, to jest to oczywiście ranking najczęściej odtwarzanych piosenek, ulubionych wykonawców muzycznych, gatunków oraz suma minut, które spędziliśmy, korzystając ze Spotify. Poza tym we Wrapped sprawdzimy także, jakie podcasty towarzyszyły nam najczęściej.

Co więcej, jeśli chcemy podziękować któremuś z wykonawców za to, jaką muzykę stworzył – Wrapped to umożliwia. Spotify zasygnalizuje taką opcje w momencie, gdy prezentacja dojdzie do etapu naszego ulubionego muzyka bądź twórcy podcastu.

Nowością jest także aura słuchanej przez nas muzyki, którą Spotify opracował we współpracy z Mystic Michealą. Jest to autorka podcastów i książek, która rzekomo widzi kolory energii, jaką mają w sobie ludzie.

Lista tego, co znajduje się w Spotify Wrapped, jest raczej długa, więc warto sprawdzić to na własną rękę. Chyba że nie przepadacie za tego typu podsumowaniami.

Spotify Wrapped 2021 - podsumowanie muzyczne już dostępne w aplikacji - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.