Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 września 2020, 14:11

autor: aadamus

Specyfikacja Xbox Series S - wyciek wskazuje, że zagramy w 120 FPS

Istnienie Xboxa Series S zostało dziś ostatecznie potwierdzone. Chociaż Microsoft nie zdradził za wiele szczegółów na jego temat, to w Internecie pojawiły się przecieki z materiałami promocyjnymi. Znaleźć można na nich oficjalną specyfikację konsoli.

Specyfikacja Xbox Series S - wyciek wskazuje, że zagramy w 120 FPS - ilustracja #1
Tak prezentuje się Xbox Series S.

Dziś Microsoft pokazał światu Xboksa Series S. Chociaż firma oficjalnie zaprezentowała zaledwie jedną grafikę, to na Twitterze pojawiły się przecieki z dokładną specyfikacją konsoli. Wynika z nich, że XSS uruchomi gry w rozdzielczości 1440p w 120 klatkach na sekundę i zaoferuje wsparcie dla technologii ray tracingu. Produkcje mogą być jednak skalowane do 4K. Podobnie jak PlayStation 5, sprzęt Microsoftu będzie posiadać dysk SSD. Jego pojemność ma wynosić 512 GB.

Należy pamiętać, że powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez Microsoft. Oznacza to, że mogą się nie sprawdzić. Na ten moment pozostaje więc czekać na oficjalne stanowisko amerykańskiego giganta.

Xbox Series S, podobnie jak Xbox Series X, zadebiutuje na rynku 10 listopada tego roku. Amerykańska cena konsoli ma wynosić 299 dolarów (ok. 1120 zł bez podatku VAT). Nadal nie wiadomo, ile przyjdzie nam za nią zapłacić w Polsce.

  1. Microsoft – oficjalna strona