Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 listopada 2020, 12:30

autor: AlexB

Sony pokazuje, jak korzystać z PS5; cykl samouczków w sieci

Na oficjalnym kanale wsparcia technicznego PlayStation w serwisie YouTube ukazały się trzy materiały filmowe, stanowiące wprowadzenie do obsługi konsoli PlayStation 5. Platforma zadebiutuje w naszym kraju 19 listopada.

W SKRÓCIE
  1. Na oficjalnym kanale pomocy technicznej PlayStation pojawiły się trzy materiały filmowe stanowiące wprowadzenie do obsługi PlayStation 5.
  2. Prezentują one, w jaki sposób skonfigurować wybrane funkcje, korzystać ze swojego konta PlayStation Network, czy cieszyć się z gier z PlayStation 4 na PlayStation 5.
  3. W Polsce nowa konsola firmy Sony zadebiutuje 19 listopada.

Do wyznaczonej na 19 listopada polskiej premiery PlayStation 5 zostały już niecałe dwa tygodnie. Choć o nowej konsoli firmy Sony wiemy już całkiem sporo, nie brakuje osób wciąż poszukujących nowych informacji na jej temat. Jeśli należycie do tej grupy, to zajrzyjcie na oficjalny kanał wsparcia technicznego PlayStation na kanale YouTube. Pojawiły się na nim trzy materiały filmowe, stanowiące wprowadzenie do obsługi nadchodzącej platformy Japończyków.

Pierwsze wideo dotyczy ustawień konsoli, a zwłaszcza jej głośno reklamowanych funkcji, jak chociażby dźwięk 3D, haptyczne wibracje czy adaptacyjne spusty na padzie. Otrzymujemy wyjaśnienie tego, w jaki sposób możemy dostosować te elementy, by „zmaksymalizować doświadczenie” płynące z obcowania z PlayStation 5.

Drugi materiał wyjaśnia, w jaki sposób korzystać ze swojego konta PSN na konsoli PlayStation 5. Prezentuje on między innymi nową metodę logowania się na nie za pomocą telefonu bądź tabletu wyposażonego w aplikację PlayStation App.

Trzeci filmik stanowi instrukcję tego, w jaki sposób cieszyć się z gier i danych z PlayStation 4 na PlayStation 5. Metod jest kilka – można przetransportować pliki między platformami za pomocą Wi-Fi bądź kabla sieciowego, zainstalować daną produkcję na dysku przenośnym, a następnie przepiąć go do nowej konsoli, zdobyć dostęp do swojej kolekcji tytułów, logując się na konto PlayStation Network, czy w końcu po prostu kupić jakąś pozycję w wersji na PlayStation 4 w formie fizycznej i wsunąć płytę do PlayStation 5.

Jeśli do tej pory wahaliście się, czy warto zainwestować w PlayStation 5, a powyższe materiały Was do tego zachęciły, to niestety możecie mieć w najbliższych tygodniach dość utrudnione zadanie w zdobyciu swojego egzemplarza. Obecnie w wielu miejscach, w tym w Japonii, nie można już nabyć nowej konsoli firmy Sony w ramach przedsprzedaży. Na domiar złego, z powodu koronawirusa nie będzie ona dostępna fizycznie w sklepach. Pojawi się jedynie opcja zakupu przez sieć.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation