Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 kwietnia 2020, 12:45

autor: Aquma

Sony opatentowało robota-towarzysza dla samotnych graczy

Firma Sony opatentowała robota, który ma pełnić rolę towarzysza dla gracza. Urządzenie ma mieć możliwość wyczuwania emocji użytkownika i reagowania na jego smutek lub radość.

Sony opatentowało robota-towarzysza dla samotnych graczy - ilustracja #1
Robot posiedzi z nami na kanapie? Na zdjęciu zabawka dla dzieci firmy Top Race.

W SKRÓCIE:

  1. Sony zarejestrowało patent opisujący robota pełniącego rolę towarzysza dla gracza;
  2. urządzenie ma wyczuwać emocje użytkownika i odpowiednio na nie reagować;
  3. jednym z celów jest zwiększenie motywacji do grania.

Wygląda na to, że firma Sony pracuje nad dość osobliwym projektem – robotem, który ma obserwować zachowanie gracza i reagować na jego emocje, przy okazji zachęcając, by grał więcej (bycie obserwowanym podobno wpływa pozytywnie na motywację grającego). Źródłem informacji jest patent zarejestrowany przez koncern w amerykańskim urzędzie patentowym.

Wynalazca skupił się na możliwości wykorzystania robota jako towarzyszącego gracza, który sympatyzuje z użytkownikiem. Oczekuje się, że w miarę jak związek gracza z robotem będzie się rozwijał, motywacja do grania wzrośnie, gdy robot będzie przyglądał się rozgrywce siedząc obok użytkownika i doświadczał wraz z nim radości lub smutku – czytamy w opisie.

W dokumentacji znajdziemy też grafiki ilustrujące działanie urządzenia, które wyglądają dość… zresztą, zobaczcie sami.

Sony opatentowało robota-towarzysza dla samotnych graczy - ilustracja #2
Obrazek z dokumentacji Sony.

Urządzenie ma wykorzystywać „jednostkę dedukującą uczucia”, co – trzeba przyznać – brzmi wyjątkowo dziwnie i niepokojąco. Warto odnotować, że Sony interesuje się robotyką od dłuższego czasu – wystarczy wspomnieć cyberpsiaka Aibo, o którym głośno było kilka lat temu. Oczywiście nie ma pewności, czy dziwne urządzenie kiedykolwiek zostanie zbudowane – wiele patentów przedstawia produkty, które nigdy nie ujrzały światła dziennego.

  1. Sony – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.