Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 marca 2021, 18:40

Xiaomi szykuje smartfon z ładowaniem 200 W; pełna bateria w 10 minut

Najnowsze przecieki wskazują na to, że Xiaomi nie zaprzestaje prac nad nowymi technologiami szybkiego uzupełniania baterii smartfonów. Chiński producent ma bowiem wprowadzić do sklepów jeszcze w tym roku telefon z ładowaniem o mocy 200 W.

Xiaomi jest w tej chwili liderem, jeżeli chodzi o technologię ładowania urządzeń mobilnych. Producent od dłuższego czasu eksperymentuje bowiem z wieloma rozwiązaniami, które mają przyspieszyć lub ułatwić proces uzupełniania baterii w smartfonie. Ostatnio pisaliśmy np. o technologii Mi Air Charge, która umożliwia bezprzewodowe ładowanie urządzeń znajdujących się w odległości kilku metrów od źródła energii. Według serwisu GSMArena, przecieki pochodzące od sprawdzonego źródła informacji w Chinach wskazują na to, że Xiaomi przygotowuje się do rychłego wprowadzenia na rynek telefonu z systemem ładowania o mocy ponad 200 W.

Baterię wyposażonego w nowy system telefonu od zera do stu procent uzupełnimy zatem nawet w przeciągu ok. dziesięciu minut. Warto zaznaczyć, że podawana przez informatora moc ponad 200 W to suma wydajności ładowania bezprzewodowego, zwrotnego oraz przewodowego urządzenia. Realnie przewodowy akumulator zapewni więc ok. 130-150 W energii, co i tak zostawi konkurencję daleko w tyle. Dodajmy, że dotychczasowym królem w tej kategorii jest flagowy Xiaomi Mi Ultra 10, którego ogólna wydajność wynosi ok. 185 W (120 W dla ładowania bezprzewodowego, 55 W dla bezprzewodowego i 10 W dla zwrotnego).

Serwis GizChina wskazuje na to, że szybsze ładowanie może zadebiutować wraz z Xiaomi Mi Mix 4 w drugiej połowie 2021 roku. Istnieje również wciąż niewielka szansa na to, że pojawi się wcześniej w Xiaomi Mi 11 Ultra. Niestety, tak czy inaczej, by w pełni skorzystać z potencjału technologii, będziemy musieli najprawdopodobniej dokupić oddzielną ładowarkę. Xiaomi wprowadziło bowiem nową „ekologiczną” politykę, za sprawą, której Xiaomi Mi 11 został pozbawiony tego urządzenia w pudełku, w podobny sposób będą traktowe inne nadchodzące modele producenta.

Coraz lepsze systemy ładowania baterii smartfonów są nie tylko wynikiem wyścigu zbrojeń pomiędzy poszczególnymi producentami sprzętu. Jak wskazują raporty, coraz powszechniejsza technologia 5G przyczynia się bowiem średnio do ponad dwudziestoprocentowego wzrostu zapotrzebowania na energię przez smartfony, skracając tym samym maksymalny czas ich działania.

Xiaomi szykuje smartfon z ładowaniem 200 W; pełna bateria w 10 minut - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona Xiaomi