Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 marca 2019, 10:33

Samsung Galaxy Note 10 może zostać pozbawiony fizycznych przycisków

Do premiery Samsunga Galaxy Note 10 zostało jeszcze kilka miesięcy. Mimo że koreański gigant nie zdradził do tej pory żadnych szczegółów związanych z tym modelem, w Internecie pojawiają się już domysły odnośnie jego specyfikacji. Według najnowszych spekulacji, urządzenie zostanie pozbawione fizycznych przycisków.

Samsung zrezygnuje z fizycznych przycisków? - Samsung Galaxy Note 10 może zostać pozbawiony fizycznych przycisków - wiadomość - 2019-03-28
Samsung zrezygnuje z fizycznych przycisków?

8 marca na rynku pojawił się Samsung Galaxy S10. Po tym wydarzeniu szum związany z modelem ucichł, a uwagę zaczął przykuwać kolejny flagowiec od koreańskiego giganta - Samsung Galaxy Note 10. Premiery modelu można spodziewać się najwcześniej za kilka miesięcy, a sam producent nie zdradził jeszcze żadnych informacji na jego temat. W sieci zaczynają jednak pojawiać się pierwsze przypuszczenia związane z jego specyfikacją. Według najnowszych doniesień ma on zostać całkowicie pozbawiony fizycznych przycisków.

Informację tę podał koreański serwis ETNews. Powołując się na „źródła branżowe” poinformował, że Samsung planuje zrezygnować z fizycznych przycisków na rzecz cyfrowych odpowiedników i gestów. Co ciekawe, zmiana ta ma dotyczyć nie tylko nadchodzącego flagowca, ale także modeli ze średniej półki. Oznacza to, że owe rozwiązanie może trafić także do smartfonów z serii A.

Obecnie producenci smartfonów prześcigają się we wprowadzaniu na rynek kolejnych, nie zawsze funkcjonalnych nowości. W przypadku bezprzyciskowych telefonów postępy poczyniło już HTC, wprowadzając na rynek model U12+. To, czy technologia ta faktycznie znajdzie zastosowanie również u Samsunga, na ten moment pozostaje w sferze domysłów.