Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 lipca 2019, 12:34

autor: XxX

Samsung Galaxy Note 10+ bez superszybkiej ładowarki w zestawie

Jak zasugerował na swoim Twitterze Ice universe, telefon Samsung Galaxy Note 10+ będzie w stanie obsłużyć superszybką technologię ładowania z mocą 45 W. Problem polega jednak na tym, że taka ładowarka nie będzie dodawana do zestawu, a klienci będą musieli zapłacić za nią ekstra.

Samsung Galaxy Note 10+ bez superszybkiej ładowarki w zestawie - ilustracja #1

Premiera Samsunga Galaxy Note 10 oraz Note 10+ zbliża się wielkimi krokami. W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat urządzenia. Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z wyciekiem renderów smartfona, a teraz Ice universe uraczył nas kilkoma istotnymi doniesieniami na temat systemu ładowania telefonów.

Podstawowa wersja Samsunga Galaxy Note 10 nie będzie wspierała superszybkiego systemu ładowania 45 W - będzie posiadała jedynie wsparcie dla szybkich ładowarek o mocy 25 W. Inaczej sprawy mają się w przypadku modelu Note 10+. Smartfon będzie posiadał wsparcie dla superszybkich ładowarek, lecz niestety nie będą one dołączane do zestawu. Klient, który będzie chciał z nich korzystać, będzie musiał zakupić ładowarkę osobno, a więc dopłacić niemałą sumę w wysokości około 50 euro (250 zł).

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Samsung podjął tak kontrowersyjną decyzję, ponieważ nie chciał jeszcze bardziej windować, i tak już bardzo wysokiej, ceny swojego urządzenia. Ładowarka o mocy 45 W to wersja opcjonalna dla użytkowników, dla których 25 W okaże się niewystarczające, a tych może wcale nie być tak wielu. Wystarczy tylko spojrzeć na standardy obowiązujące obecnie na rynku. Tak mocne ładowarki wciąż nie są normą, a oferowane przez Samsunga w zestawie 25 W i tak stanowi bardzo wysoką wartość.

Według doniesień użytkownika Ice Universe, podstawowa wersja Note 10 nie będzie wspierała superszybkiego ładowania. - Samsung Galaxy Note 10+ bez superszybkiej ładowarki w zestawie - wiadomość - 2019-07-18
Według doniesień użytkownika Ice Universe, podstawowa wersja Note 10 nie będzie wspierała superszybkiego ładowania.

Samsung Galaxy Note 10+ ma kosztować około 1149 euro, co w przeliczeniu daje nam jakieś 5000 zł. Będzie znacznie droższy od swojego poprzednika, którego cena wynosiła 4299 zł.

Oficjalna premiera urządzenia odbędzie się na wydarzeniu Galaxy UNPACKED, które odbędzie się 7 sierpnia, a więc za niecałe 3 tygodnie.

Premiera Samsung Galaxy Note 10 oraz Note 10+ odbędzie się 7 sierpnia. - Samsung Galaxy Note 10+ bez superszybkiej ładowarki w zestawie - wiadomość - 2019-07-18
Premiera Samsung Galaxy Note 10 oraz Note 10+ odbędzie się 7 sierpnia.

Przekątna ekranu Note 10 ma wynosić 6,4”, natomiast w przypadku Note 10+ ma to być 6,8”. Jeśli chodzi o procesor, to prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z modelem Snapdragon 855 / Exynos 9825 wspieranym przez 8 / 12 GB RAM-u. Urządzenie będzie posiadało od 128 do 1 TB pamięci wewnętrznej, a całość zasilana będzie baterią o pojemności 4500 mAh. Do zestawu dołączone będzie również chowane we wnętrzu obudowy piórko S-Pen.