Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 listopada 2020, 13:50

Rysy na PS5 to powód, dla którego zawsze powinna być zakurzona

Konsola PlayStation 5 może okazać się koszmarem każdego pedanta. Jak się bowiem okazuje, czarny fragment jej obudowy można bardzo łatwo zarysować – wystarczy, że spróbujemy go przetrzeć ściereczką z mikrofibry.

W SKRÓCIE:
  1. czarny fragment obudowy konsoli PS5 można niebywale łatwo zarysować;
  2. by tego dokonać, wystarczy spróbować przetrzeć go ściereczką z mikrofibry.

Rysy powstałe przy czyszczeniu były zmorą pierwszych wersji konsol poprzedniej generacji. Problem nie ominął zarówno PlayStation 4, jak i Xboksa One, które posiadały częściowo błyszczące obudowy. Jak się okazuje, podobnie mają się sprawy z PlayStation 5. Czarny fragment nowej konsoli Sony rysuje się bowiem ekstremalnie łatwo.

Dowodem na to jest chociażby wiadomość opublikowana na łamach serwisu Glitched. Próba pozbycia się kurzu z konsoli przy pomocy ściereczki z mikrofibry zakończyła się dla redakcyjnego egzemplarza zdobyciem pierwszych i co prawda niewielkich, jednak wyraźnie widocznych z bliska rys; możecie obejrzeć je na powyższej fotografii opublikowanej przez Glitched. Dodatkowo, jak zauważają autorzy owej wiadomości, problem potęguje fakt, że japoński gigant nie zabezpieczył swojej konsoli przy pomocy żadnej folii ochronnej, która, choć nie prezentowałaby się szczególnie okazale, odsunęłaby nieco w czasie problem porysowanej obudowy (można by ją zachować do momentu, gdy sama nie zaczęłaby się odklejać).

Rysy na PS5 to powód, dla którego zawsze powinna być zakurzona - ilustracja #1
Podatna na zarysowania obudowa PS5 to koszmar każdego pedanta (ale nie tylko).

Czy istnieje zatem jakieś remedium na tę przypadłość? Można gdybać, że nie będziemy długo czekać na pojawienie się specjalnych folii ochronnych, przy pomocy których zabezpieczymy ów delikatny element PS5. Nim jednak tak się stanie, warto rozważyć czyszczenie czarnego fragmentu obudowy konsoli wyłącznie przy użyciu sprężonego powietrza. Dmuchania i chuchania na niego raczej nie polecamy, bo osadzające się na nim kropelki mogą jedynie spotęgować brzydki efekt, zachęcając nas do użycia ściereczki lub, o zgrozo, na przykład ręcznika papierowego.

Tymczasem przypomnijmy jeszcze, że dzisiaj PlayStation 5 zadebiutowało na sklepowych półkach w wybranych krajach. W Polsce na nową konsolę Sony poczekamy jeszcze tydzień, do 19 listopada.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 5
  2. Recenzja PS5 – obietnica lepszego jutra

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy długie lata. Poza tym studiował kulturoznawstwo na AGH, gdzie lwią część prac zaliczeniowych również poświęcił grom wideo. Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku była jego oczkiem w głowie, przez lata był obecny również w newsroomie, a także pojawił się w dziale publicystyki. Niemniej ostatecznie skoncentrował się na Encyklopedii, gdzie nie tylko pracuje jako autor, lecz zajmuje się również technicznym zapleczem. Ponadto prowadzi własny sklep z grami wideo oraz gadżetami growymi i filmowymi, biega (jego największym osiągnięciem są maratony, jednak ma ochotę porwać się na dystans ultra), uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej