Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 lutego 2013, 15:58

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Ruszyła przedsprzedaż konsoli Ouya. Premiera w czerwcu

Od dziś można zamawiać działającą na Androidzie konsolę Ouya. Komplet składający się z urządzenia i jednego kontrolera kosztuje ok. 100 dolarów. Ouya trafi do sklepów na całym świecie w czerwcu tego roku.

Ouya z dedykowanym kontrolerem - Ruszyła przedsprzedaż konsoli Ouya. Oficjalna premiera w czerwcu - wiadomość - 2013-02-05
Ouya z dedykowanym kontrolerem

W czerwcu tego roku Ouya, konsola oparta na systemie Android, sfinansowana dzięki Kickstarterowi, trafi do sklepów na całym świecie. Już dziś rozpoczęła się przedsprzedaż konsoli m.in. w sklepach: Target, Amazon, GameStop i Best Buy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, jej cena wynosi 99,99 dolarów (ok. 308 zł) plus koszt wysyłki. W zestawie znajduje się Ouya oraz przeznaczony dla niej gamepad, przypominający kształtem kontrolery od Xboxa 360 i PlayStation 3. Gamepad sprzedawany jest także osobno, za 49,99 dolarów.

Konsola Ouya z miejsca stała się hitem Kickstartera. Projekt zarobił w sumie ponad 8,5 miliona dolarów, podczas gdy wymagane 950 tysięcy dolarów zebrano w niecałe 12 godzin. Osoby, które twórcom konsoli ofiarowały przynajmniej 95 dolarów na Kickstarterze, otrzymają po egzemplarzu urządzenia już w marcu. Natomiast zamówienia przedpremierowe będą realizowane w kwietniu.

Obecnie powstaje około 200 gier przeznaczonych na kosolę Ouya (m.in. Minecraft, ShadowGun, czy Final Fantasy III). Rzecz jasna, po podłączeniu jej do telewizora, można grać w dowolną produkcję działającą na Androidzie. Wiele przemawia za tym, że w dniu premiery Ouya odniesie sukces komercyjny. Czy faktycznie tak będzie, przekonamy się za kilka miesięcy.