Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 listopada 2017, 13:34

autor: Góral

Razer Phone to gamingowy telefon z 8 GB RAM-u i i ekranem 120 Hz

Firma Razer zapowiedziała high-endowy telefon Razer Phone. Dysponować ma on technologią przypominającą G-Synca, ekranem z odświeżaniem 120 Hz czy 8 GB pamięci RAM.

Razer Phone to iście gamingowy telefon. - Razer Phone to gamingowy telefon z 8 GB RAM-u i i ekranem 120 Hz - wiadomość - 2017-11-02
Razer Phone to iście gamingowy telefon.

Zazwyczaj nie piszemy o telefonach, ale dziś postanowiliśmy zrobić wyjątek, gdyż firma Razer, a wiec producent gamingowych akcesoriów, zapowiedziała swój androidowy (Android 7.1.1) smartfon, nazwany po prostu Razer Phone. Będzie to sprzęt z najwyższej półki, wyposażony w układ Qualcomm Snapdragon 835, znany chociażby z takich urządzeń jak Google Pixel 2 czy HTC U11. Wspomagany będzie przez aż 8 GB pamięci RAM i ponoć jedną z najlepszych baterii na rynku o pojemności 4000 mAh. Ponoć wystarczy ona na 7 godzin ciągłego grania czy ponad 12 godzin oglądania filmów. Co ciekawe, naładujemy ją błyskawicznie (od 0 do 85% w godzinę) dzięki technologii Qualcomm Quick Charge 4.0+. Na przechowywanie aplikacji i danych będziemy mieć 64 GB miejsca.

Zastosowane podzespoły robią wrażenie, ale nie tylko one. Razer Phone posiadać ma 5,72-calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 2560, pokryty Gorilla Glass 3. Dysponować ma on specjalną technologią, będącą czymś w rodzaju mobilnego G-Synca. Do tego dojdzie odświeżanie na poziomie 120 Hz, co przełożyć ma się na super płynną rozgrywkę. Razer współpracuje już z deweloperami i wydawcami gier (m.in. Square Enix, Tencent i Bandai Namco), którzy wykorzystają moc sprzętu w następujących produkcjach:

  • Arena of Valor,
  • Final Fantasy XV Pocket Edition,
  • Gear.Club,
  • Lineage 2: Revolution,
  • Old School RuneScape,
  • RuneScape,
  • Shadowgun Legends,
  • Tekken Mobile,
  • Titanfall: Assault,
  • World of Tanks Blitz.

Ponadto warto wspomnieć o systemie audio, który zapowiada się na jeden z lepszych, jeżeli chodzi o smartfony. Telefon wyposażony będzie w głośniki stereo obsługujące technologię Dolby Atmos oraz 24-bitowy DAC certyfikowany przez THX. Dzięki temu sprzęt ma grać świetnie bez i ze słuchawkami. W tym momencie musimy się jednak zatrzymać, gdyż nie znajdziemy w nim gniazda słuchawkowego i trzeba będzie zadowolić się przejściówką. Jak każdy smartfon, tak i ten ma robić zdjęcia – ponoć w świetnej jakości. Urządzenie zaoferuje podwójny aparat 12 MP z tyłu oraz 8 MP z przodu. Razer Phone ma być dość spory, gdyż mierzyć będzie 158,5 x 77,7 x 8 mm. Jego waga wyniesie 197 g.

Jak widać szykuje się świetny sprzęt, nie tylko dla graczy. Za tak zaawansowane urządzenie zapłacimy 750 euro, czyli niecałe 3200 zł, a więc podobnie jak za high-endowe propozycje konkurencji. Premiera odbędzie się 17 listopada bieżącego roku.