Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 października 2021, 21:30

autor: Maycuzai

Logowanie do Steam za pomocą kodu QR? Funkcja może zadebiutować wkrótce

Steam może otrzymać opcję logowania za pomocą kodu QR. Funkcja ma podobno zadebiutować wraz z premierą Steam Decka.

W kodzie Steama znaleziono poszlaki wskazujące na rychłe wprowadzenie do platformy nowego sposobu logowania się. Według tweetu Pavla Djundika (twórcy serwisu SteamDB) ma on polegać na zeskanowaniu kodu QR przy użyciu mobilnej aplikacji Steama. Szczególnie ułatwi to cały proces dla użytkowników, którzy będą korzystać z nadchodzącego handhelda Valve – Steam Decka. Djundik udostępnił zrzut ekranu prezentujący wczesną wersję nowego ekranu logowania:

Logowanie do Steam za pomocą kodu QR? Funkcja może zadebiutować wkrótce - ilustracja #1
Źródło: https://twitter.com/thexpaw/status/1451850636241342470

Opcja skanu kodu QR wydaje się ciekawą alternatywą dla już istniejących funkcji dwuetapowego uwierzytelniania, np. za pośrednictwem wiadomości e-mail. Najprawdopodobniej zawita ona na platformę wraz z premierą Steam Decka, zaplanowaną na tegoroczny grudzień.

Logowanie do Steam za pomocą kodu QR? Funkcja może zadebiutować wkrótce - ilustracja #2
Wzmianki o nowym sposobie logowania w kodzie Steama. Źródło: https://twitter.com/thexpaw/status/1445652088814391296

Powyższy screen rzuca nieco światła na sam proces logowania za pomocą omawianej metody. Czternasta linijka – „Oczekiwanie na twoje potwierdzenie przez mobilną aplikację Steam” – wydaje się potwierdzać sposób jej zaimplementowania. Pozostaje pytanie, czy do launcherów innych firm (pokroju Epic Games) również zostanie wprowadzona podobna opcja.

Logowanie do Steam za pomocą kodu QR? Funkcja może zadebiutować wkrótce - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.