Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 października 2019, 08:46

autor: Aquma

Radeon RX 5700 XT to hit. Świetna sprzedaż kart graficznych AMD

Zarówno dane sklepów internetowych i portali branżowych, jak i wyniki finansowe koncernu Tul - właściciela marki PowerColor - wskazują, że karty graficzne z rodziny AMD Radeon RX 5700 cieszą się dużą popularnością pośród klientów.

Klienci sięgają najchętniej po Radeona RX 5700 XT. - Radeon RX 5700 XT to hit. Świetna sprzedaż kart graficznych AMD - wiadomość - 2019-10-18
Klienci sięgają najchętniej po Radeona RX 5700 XT.

Serwis Wccftech donosi, że karty graficzne z serii AMD Radeon RX 5700 i 5700 XT sprzedają się doskonale. Wskazuje na to raport finansowy korporacji Tul - właściciela marki PowerColor, w ramach której produkowane są wyłącznie warianty kart graficznych „czerwonych”. Zgodnie z opublikowanym niedawno raportem finansowym, w trzecim kwartale 2019 r. przychody firmy wzrosły o 103% w skali rok do roku.

Układy graficzne z rodziny Navi cieszą się największą popularnością w Azji oraz Europie, przy czym najgorętsze emocje wzbudza model 5700 XT. Redaktorzy portalu Computerbase.de zauważają, że trzy najpopularniejsze GPU, które niemieccy użytkownicy oglądali na stronie, to niereferencyjne warianty Radeonów RX 5700 XT od firm PowerColor, Sapphire oraz Asus. Z kolei w sklepie Mindfactory.de tylko w ostatnich tygodniach sprzedało się ponad 8 tys. modeli kart graficznych Navi.

AMD przedstawi swoje wyniki finansowe pod koniec miesiąca i wszystko wskazuje na to, że będą doskonałe - firma radzi sobie świetnie na obydwu kluczowych dla niej rynkach (GPU i procesory), a do tego odbiera konkurencji wielu klientów w sektorze biznesowym (coraz więcej podmiotów stawia na podzespoły AMD - na liście ostatnio znalazło się np. Xiaomi). Warto też odnotować, że nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie sytuacja miała się zmienić. Eksperci spodziewają się, że w kolejnych tygodniach i miesiącach - w tym także gorącym okresie przedświątecznym - świetna sprzedaż produktów czerwonych” będzie się utrzymywała.

  1. AMD - strona oficjalna
  2. Recenzje kart AMD Radeon RX 5700 i RX 5700 XT - mogło być gorzej