Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 października 2020, 16:41

autor: Vergil

PS5 - unboxingi, pierwsze wrażenia i porównanie rozmiarów

W sieci zaroiło się od materiałów wideo prezentujących tak zwany unboxing konsoli PlayStation 5. Poza tym branżowe media dzielą się pierwszymi wrażeniami z obcowania z next-genem firmy Sony, wśród których prym wiodą zachwyty nad możliwościami kontrolera DualSense.

  1. Sony rozesłało do branżowych mediów konsole PlayStation 5;
  2. w sieci pojawiło się mnóstwo materiałów wideo prezentujących zawartość pudełka, a także opisów pierwszych wrażeń z obcowania z japońskim next-genem;
  3. PS5 zachwyca przede wszystkim możliwościami kontrolera DualSense, a także imponuje swoimi rozmiarami.

Branżowe media na całym świecie otrzymały do testów konsole PlayStation 5. Efektem tego jest wysyp materiałów wideo prezentujących tak zwane „unboxingi” japońskiego sprzętu. Pozwalają nam one nie tylko zobaczyć, co skrywa pudełko z tym next-genem, lecz również przekonać się o jego imponujących rozmiarach. Ponadto w sieci pojawiły się pierwsze wrażenia z obcowania z PlayStation 5, a także z preinstalowaną na każdym jej egzemplarzu grą Astro's Playroom.

  1. PS5 w redakcji GRYOnline.pl, nowa generacja w komplecie

Zacznijmy od tego, że pudełko PlayStation 5 skrywa dość standardową zawartość, o czym możecie się przekonać, zapoznając się z naszymi pierwszymi wrażeniami. Co się tyczy samej konsoli – już na pierwszy rzut oka widać, że jest naprawdę wysoka i gruba. Można to zauważyć, oglądając zarówno powyższy materiał wideo, jak i inne filmy tego typu, z których wiele znajdziecie między innymi w tym temacie na forum ResetEra. Jeśli jednak brakuje Wam w nich punktu odniesienia, poniżej znajdziecie fotografię prezentującą wszystkie premierowe wersje konsol japońskiego giganta. Jak widać, dotychczasowa liderka pod względem rozmiarów, czyli PlayStation 3, przegrywa z „piątką” w przedbiegach.

PlayStation 5 może się pochwalić naprawdę imponującymi rozmiarami. - PS5 - unboxingi, pierwsze wrażenia i porównanie rozmiarów - wiadomość - 2020-10-27
PlayStation 5 może się pochwalić naprawdę imponującymi rozmiarami.

Jeśli zaś chodzi o wrażenia towarzyszące rozgrywce na PlayStation 5 – wśród nich wyraźnie dominują pozytywy. Słynny Jason Schreier twierdzi na przykład, że DualSense ze swoimi adaptacyjnymi spustami i haptycznymi wibracjami zapewnia „bardziej next-genowe doznania niż jakiekolwek graficzne ulepszenia, które dotychczas widzieliśmy”. Wtóruje mu recenzent serwisu USgamer, który dodatkowo zwraca uwagę na fakt, że DualSense wygląda niczym kontroler znajdujący się w połowie drogi między DualShockiem 4 a padem Xboksa One, wzbogacony o „szalenie imponujące” funkcje.

Samo Astro's Playroom natomiast niektórym (a dokładnie – redakcji serwisu Polygon) jawi się jako potencjalnie „najlepsza preinstalowana gra od czasów Wii Sports”. Poniżej znajdziecie jeszcze krótki materiał wideo prezentujący ten tytuł w akcji; zaprojektowano go w taki sposób, by możliwie najlepiej prezentował możliwości nie tyle samej konsoli, co kontrolera DualSense.

Na koniec nie pozostaje nam nic innego, jak przypomnieć, że PlayStation 5 zadebiutuje 12 listopada; w Polsce konsola pojawi się tydzień później. Sprzęt będzie dostępny w dwóch wersjach – pozbawionej napędu Digital Edition (wycenionej na 1849 złotych) i standardowej (za którą zapłacimy 2299 złotych).

  1. PlayStation 5 – oficjalna strona internetowa