Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 września 2020, 20:59

PS5 - Sony wynajmuje flotę powietrzną, aby konsole trafiły do wszystkich na czas

Sony chce, by premiera PlayStation 5 odbyła się bez problemów. Dlatego japońska firma wynajęła flotę powietrzną, by każdy mógł kupić konsolę bez przeszkód.

PS5 - Sony wynajmuje flotę powietrzną, aby konsole trafiły do wszystkich na czas - ilustracja #1
Sony wyśle dostawy PlayStation 5 samolotami, by dotarły na czas.
W SKRÓCIE:
  1. Sony szykuje się do premiery PlayStation 5, która według pogłosek ma odbyć się w połowie listopada.
  2. Część zamówień wyruszy z Japonii za pomocą linii lotniczych, by zdążyć na czas.

Sony poważnie podchodzi do premiery PlayStation 5. W sieci pojawiła się informacja (za sprawą specjalizującego się w rynku chińskim analityka Daniela Ahmada), że japońska firma wynajęła flotę samolotową, by dostarczyć konsole na najważniejsze rynki. Wszystko po to, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której zabraknie sprzętu na premierę. Flota samolotowa zaopatrzy sklepy, by te sprostały zainteresowaniu w dniu premiery, jak i w trakcie kilku następnych tygodni.

Informacja pochodzi bezpośrednio od szefa chińskiej firmy transportowej Delta Air Cargo. Dostawy wysyłane lotniczo są znacznie szybsze, ale też droższe od standardowego transportu drogą morską. Ruch ten pokazuje, że Sony poważnie podchodzi do zbliżającej się premiery PS5 i spodziewa się, iż jego konsola będzie wzbudzała ogromne zainteresowanie w dniu premiery. Datę debiutu PlayStation 5 powinniśmy poznać już w środę.

  1. Oficjalna strona PlayStation