Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2023, 09:18

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

PS5 radzi sobie doskonale, grudzień 2022 najlepszym miesiącem w historii

PlayStation 5 rozeszło się w liczbie ponad 30 milionów sztuk, a grudzień 2022 roku okazał się dla konsoli rekordowym miesiącem. W efekcie PS5 dorównuje PS4 pod względem sprzedaży w analogicznym okresie od chwili premiery.

Źródło fot. playstation.com
i

Jim Ryan podczas konferencji na targach CES 2023 pochwalił się wyśmienitą sprzedażą konsoli PlayStation 5. Dowiedzieliśmy się, że w grudniu odnotowała ona najwyższą sprzedaż w swojej historii.

PlayStation 5 pod choinkę? To był dobry pomysł

Informacje zostały podane przez Jima Ryana na imprezie CES 2023, a następnie opublikowane przez Sony na Twitterze. Ryan podsumował sprzedaż PlayStation 5 za okres wrzesień-grudzień 2022 roku. Statystyki są wyjątkowo dobre: w przeciągu trzech miesięcy nabywców znalazło ponad 5 milionów PS5, z czego najwięcej w grudniu. W efekcie sprzedaż konsoli przekroczyła granicę 30 milionów sztuk na całym świecie.

Podczas CES 2023 Jim Ryan wspomniał również, że w 2023 roku o zakup PS5 będzie zdecydowanie łatwiej. Oczywiście ma to być rezultatem walki Sony (czytaj: zwiększenia produkcji PS5) w celu zaspokojenia „apetytu” rynku. Dla graczy, którzy bez skutku próbowali zakupić najnowszą konsolę Sony w ubiegłym roku, jest to dobra informacja (przydatny w tym względzie może okazać się regularnie aktualizowany news o dostępności PS5).

PS5 na Allegro

PS5 staje do walki z PS4

Przypomnijmy, że w trzecim kwartale 2022 roku Sony sprzedało 3,3 mln, a w drugim kwartale zaledwie 2,4 miliona egzemplarzy PS5. Dla porównania: konsola PS4 w analogicznym okresie (czyli dwa lata po premierze) sprzedała się w nakładzie ok. 29 milionów sztuk. Jak widać, PS5 dorównuje pod tym względem poprzedniczce. Pozostaje tylko liczyć na więcej gier wykorzystujących pełnię mocy tej platformy.

Poniżej znajduje się zapis konferencji Sony na CES 2023 (dane nt. sprzedaży od 57 minuty).

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.