Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 marca 2023, 12:16

Discord i lepsze 1440p oficjalnie w aktualizacji PS5

Nowy firmware PlayStation 5 wreszcie wprowadza na konsolę aplikację Discord oraz rozszerza wsparcie rozdzielczości 1440p.

Źródło fot. Sony Interactive Entertainment.
i

Po miesiącach oczekiwania aplikacja Discord w końcu trafiła na PlayStation 5. Popularny komunikator mogli już wypróbować beta-testerzy w zeszłym miesiącu. Teraz jest on dostępy dla wszystkich użytkowników dzięki aktualizacji oprogramowania konsoli o numerze 7.0 (via PS5FwBot na Twitterze oraz Insider Gaming).

Listę zmian wprowadzonych wraz z nowym firmwarem znamy od ponad miesiąca. Oczywiście główną atrakcją jest debiut Discorda, dzięki czemu gracze mogą prowadzić rozmowy głosowe nawet gdy bawią się na różnych platformach.

PlayStation 5 kupisz na Allegro.

Niemniej dla wielu istotniejszą nowinką jest wprowadzenie wsparcia technologii VRR (Variable Refresh Rate) dla rozdzielczości 1440p, którą konsola obsługuje od wrześniowej aktualizacji. Funkcja zmiennej częstotliwości odświeżania obrazu nadal nie jest obsługiwana przez wszystkie gry. Można z niej korzystać w niewspieranych tytułach, choć trzeba się liczyć z pewnymi usterkami wizualnymi.

Poza tym firmware 7.0 wprowadza m.in. łatwiejszą wymianę zrzutów ekranu ze znajomymi oraz sporo poprawek związanych z interfejsem PlayStation 5. Pełną listę znanych zmian znajdziecie w naszej poprzedniej wiadomości na temat tej aktualizacji.

Discord i lepsze 1440p oficjalnie w aktualizacji PS5 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej