Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 czerwca 2020, 12:30

PS5 - interfejs użytkownika nie będzie przypominał tego z PS4

Wszystko wskazuje na to, że interfejs użytkownika oferowany przez konsolę PlayStation 5 będzie mocno odbiegał od tego, co oferuje PS4.

PS5 - interfejs użytkownika  nie będzie przypominał tego z PS4 - ilustracja #1
W PS5 prawie wszystko ma być nowe, w tym projekt konsoli, pada i interfejsu.

Miniony tydzień był owocny dla osób czekających na PlayStation 5. Ujawniono m.in. wygląd konsoli oraz pierwsze oficjalne akcesoria. Teraz dowiedzieliśmy się trochę na temat szykowanego dla PS5 interfejsu użytkownika i wszystko wskazuje na to, że będzie się on mocno różnił od dotychczasowych rozwiązań.

Gracz o ksywce Toumari odnalazł w serwisie LinkedIn profil Matta MacLaurina, który w firmie Sony zajmuje się projektowaniem interfejsów użytkowników. W serii odpowiedzi na pytania innych użytkowników zdradził on, że ten aspekt PS5 zostanie gruntownie przebudowany w porównaniu z obecną generacją. Ma on zaoferować „zupełnie nowy język wizualny” i wiele świeżych rozwiązań. Twórcy koncentrują się na funkcjonalności i szybkim dostępie do najważniejszych opcji, a w tym co opracowali pozostało niewiele pikseli z PlayStation 4.

Brzmi to ciekawie, ale niestety MacLaurin nie podzielił się żadnymi materiałami graficznymi, które ukazałyby interfejs PS5 w akcji. Mamy nadzieję, że Sony nie każe nam długo czekać na ujawnienie tego aspektu konsoli.

Matt MacLaurin zdradził również, że w planach jest wiele specjalnych edycji PS5, a ich wygląd będzie można modyfikować w stopniu dalece wykraczającym ponad to, na co pozwalały poprzednie generacje. Niestety, tutaj również poskąpiono konkretów.

Warto przypomnieć, że konkurencyjna firma Microsoft najpewniej pójdzie inną drogą. Według ostatnich doniesień interfejs konsoli Xbox Series X będzie bardzo podobny do tego z Xboksa One. Podczas poprzedniej zmiany generacji wielu użytkowników narzekało na problemy z przestawieniem się na nowe rozwiązania i tym razem korporacja chce tego uniknąć.

Na razie nie znamy terminu premiery PlayStation 5. Zainteresowanie konsolą jest jednak już teraz ogromne. Zeszłotygodniowy pokaz PS5 był najpopularniejszym growym streamem na YouTube. Analitycy już teraz przewidują, że platforma Sony sprzeda się znacznie lepiej niż Xbox Series X.

  1. Oficjalna strona internetowa konsoli PlayStation 5
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Sony