Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 kwietnia 2020, 15:29

autor: Smoczy

PS5 - 85% graczy jest zainteresowanych kupnem

Najnowsza konsola Sony cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Z naszej ankiety wynika, że lwia część graczy zamierza kupić PS5. Czy urządzenie faktycznie zdobędzie taką popularność?

PS5 - 85% graczy jest zainteresowanych kupnem - ilustracja #1
Wielu graczy jest zainteresowanych kupnem PS5.

Wojna konsolowa toczy się od wielu lat. Kiedy tylko temat konsoli 9. generacji od Sony pojawił się w mediach, wiele osób zadeklarowało chęć kupna tego urządzenia. W wypadku czytelników Gry-OnLine.pl było to aż 85% ankietowanych.

Od stycznia 2019 roku na naszym portalu pojawiały się 2 ankiety dotyczące kolejnej generacji konsol. Mogliście znaleźć je na stronie głównej lub w niektórych artykułach. W pierwszej z nich, gdzie pytanie brzmiało „czy kupisz PlayStation 5” odpowiedzi udzieliło ponad 10 000 czytelników. Chęć kupna konsoli wyraziło aż 85% osób. 3738 czytelników ma zamiar kupić konsolę zaraz po premierze. Aż 5080 osób uznało, że zakup ich interesuje, jednak dopiero w momencie gdy urządzenie stanieje. Jedynie 1480 ankietowanych uznało, że nie ma zamiaru nabyć PS5.

PS5 - 85% graczy jest zainteresowanych kupnem - ilustracja #2
Osób chcących kupić konsolę, w porównaniu do użytkowników niezainteresowanych produktem Sony, jest o wiele więcej.

W drugiej ankiecie, która pojawiła się u nas m.in. w zeszłorocznym artykule o PlayStation 5 zapytaliśmy o to, kto Waszym zdaniem wygra kolejne starcie konsol. Miażdżąca przewaga konsoli Sony zwiastowała duże zainteresowanie, jakie możemy zobaczyć dzisiaj. Aż 4644 osoby (73,3%) uznały, że to PS5 wygra konsolową wojnę w 2020 roku. Na zwycięstwo Xboxa postawiło 1652 (26,2%) czytelników, co nie jest złym wynikiem, lecz do poparcia zbliżonego Sony wciąż trochę brakuje.

PS5 - 85% graczy jest zainteresowanych kupnem - ilustracja #3
Osób głosujących na konsolę Microsoftu jest wiele, jednak w porównaniu do Sony - to wciąż duża przepaść.

Warto zaznaczyć, że mimo założenia ankiet ponad rok temu, były one stale dostępne pod naszymi treściami dotyczącymi PlayStation. Wydarzenia w branży growej niewątpliwie wpływały więc na obecny wynik głosowania. Patrząc na wypowiedzi osób związanych ze światem konsol, PlayStation 5 wciąż wydaje się być faworytem. Niemniej Xbox swoją prezentacją mógł skłonić do siebie znaczną liczbę osób, szczególnie że Sony zbyt wiele nie pokazało.

Po wynikach ankiet możemy stwierdzić, że zdaniem graczy to PS5 będzie wygraną konsolą. Pytanie tylko co się stanie, jeśli Sony zawiedzie oczekiwania swoich fanów. Jak będzie finalnie? Tego dowiemy się jeszcze w tym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach