Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 lipca 2021, 10:03

PS4 - firmware 9.0 dodaje opcję podglądu trofeów gier z PS5

Sony wypuściło testową aktualizację firmware'u PS4 do wersji 9.0, która umożliwia podgląd trofeów gier wydanych na PS5.

W SKRÓCIE:
  1. Sony testuje firmware PS4 w wersji 9.00. Dodaje ona m.in. opcję przeglądania trofeów z gier wydanych na PS5.

Sony udostępniło próbną wersję aktualizacji oprogramowania PS4 do wersji 9.00. Osoby, które wcześniej zapisały się do programu beta-testów, otrzymały na swoje skrzynki e-mailowe zaproszenia z kodem umożliwiającym pobranie nowego firmware’u.

Oto jakie nowości w tej wersji przygotowała firma z Japonii:

  1. dodano opcję przeglądania trofeów z gier na PS5 na PS4;
  2. w wiadomościach możesz teraz usunąć grupę, jeśli jesteś jej założycielem. Otwórz menu opcji, a następnie wybierz „Usuń grupę”. Wykonanie tej akcji spowoduje usunięcie grupy dla wszystkich jej członków;
  3. kiedy kogoś zablokujesz, możesz wybrać, czy chcesz opuścić grupę, do której należysz tylko Ty i zablokowany użytkownik. Nie opuścisz grup zawierających również innych członków;<br>kiedy dziecko wyśle prośbę o użycie funkcji komunikacji w grze, rodzic lub opiekun otrzyma powiadomienie na PS4 oraz w aplikacji PlayStation.

Jak widać, nie są to oszałamiające zmiany, choć opcja przeglądania trofeów z gier wydanych na PS5 może być dla kogoś przydatna. Niemniej widać, że cała uwaga inżynierów Sony skupia się na rozwoju PlayStation 5, które otrzymało ostatnio nową wersję oprogramowania systemowego umożliwiającą wykorzystanie wewnętrznych dysków SSD NVMe.

Jeśli chcecie przetestować nowe funkcje, a nie otrzymaliście kodu, to możecie skorzystać z mojego (może być użyty do 30 razy): JJR7-B5N5-M889.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
PS4 - firmware 9.0 dodaje opcję podglądu trofeów gier z PS5 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.