Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 października 2020, 09:48

Przedsprzedaż PS5 kompletnie przyćmiła wyniki PlayStation 4

Gracze rzucili się do zamawiania PS5. Przedsprzedaż konsoli po 12 godzinach jest tak duża jak po 12 tygodniach w przypadku PlayStation 4.

Gracze nie mogą się już doczekać nowej generacji. Najlepiej ilustruje to fakt, że w USA przedsprzedaż PlayStation 5 w ciągu pierwszych dwunastu godzin była tak duża, jak w pierwszych dwunastu tygodniach w przypadku PS4.

To porównanie dotyczy wyłącznie okresu pre-orderowego. W przypadku PlayStation 4 konsolę zamówiło przedpremierowo ponad 1 mln Amerykanów. Tym samym na rynku amerykańskim przedsprzedaż PS5 już teraz musi być na wyższym poziomie niż milion egzemplarzy.

Nowiną tą podzielił się w wywiadzie z agencją Reuters Jim Ryan, czyli prezes Sony Interactive Entertainment. Ostrzegł, że tak wiele osób chce kupić PlayStation 5, że może nie starczyć konsol dla wszystkich zainteresowanych. Firma zapewnia jednak, że robi co może, aby zadbać o podaż, która zaspokoi potrzeby zakupowe graczy do końca roku.

Przypomnijmy, że PlayStation 5 zadebiutuje w Polsce 19 listopada tego roku. Tydzień wcześniej konsola ukaże się w kilku wybranych krajach, w tym Stanach Zjednoczonych i Japonii. Platforma dostępna ma być w dwóch wariantach – standardowym PS5 i tańszym modelu PlayStation 5 Digital Edition, który pozbawiony będzie napędu optycznego.

Pierwsze egzemplarze konsoli zostały już wysłane do różnych serwisów, w tym do redakcji GRYOnline.pl. Zainteresowanym polecamy lekturę naszego artykułu z pierwszymi wrażeniami odnośnie konsoli.

  1. PS5 w redakcji GRYOnline.pl, nowa generacja w komplecie
  2. Oficjalna strona marki PlayStation
  3. Oficjalna strona firmy Sony Interactive Entertainment