Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 listopada 2018, 13:03

autor: "Jacek Pindel"

PlayStation Classic to emulator zamknięty w plastikowym pudełku

Klasyczna minikonsola od Sony okazuje się wykorzystywać do działania darmowy emulator PCSX ReARMed. Informację tę upublicznił Frank Cifaldi, dyrektor Fundacji Historii Gier Wideo. Niedługo po tym na forum Reddit zawrzało.

Frank Cifaldi (dyrektor Video Game History Foundation – Fundacji Historii Gier Wideo) ujawnił na Twitterze, że na liście licencji open source dostępnych w menu konsoli PlayStation Classic znajduje się emulator PCSX ReARMed.

Nowa „konsola” Sony to nic innego jak tylko emulator w budzącym sentyment opakowaniu? - PlayStation Classic to emulator zamknięty w plastikowym pudełku - wiadomość - 2018-11-09
Nowa „konsola” Sony to nic innego jak tylko emulator w budzącym sentyment opakowaniu?

Z wiadomości tej wynika, że nowa minikonsola od Sony to nic innego jak system z zainstalowanym emulatorem z graficzną nakładką menu oraz wgranymi w pamięci konsoli ROM-ami 20 potwierdzonych wcześniej tytułów. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ minikonsole od Nintendo (NES Classic Mini i SNES Classic Mini) również korzystają z takiego rozwiązania. Problem w tym, że w przypadku Nintendo są to rozwiązania autorskie, a Sony wykorzystało rozwiązanie typu open source (darmowe i rozwijane przez ludzi, którzy nie czerpią żadnych profitów z pracy nad emulatorem). Według społeczności graczy na Reddicie jest to zwyczajna próba zarobienia jak najmniejszym kosztem w związku z rosnącym zainteresowaniem „retrogamingiem”.

Ceny PlayStation Classic nie należą do najniższych. - PlayStation Classic to emulator zamknięty w plastikowym pudełku - wiadomość - 2018-11-09
Ceny PlayStation Classic nie należą do najniższych.

Przypominam, że PlayStation Classic trafi do sprzedaży 3 grudnia tego roku w cenie 449 zł i zawierać będzie 20 gier z pierwszego PlayStation, w tym Final Fantasy VII, Resident Evil Director's Cut i Metal Gear Solid.