Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 września 2016, 12:20

autor: Entelarmer

PlayStation 4 z aktualizacją 4.0 i obsługą HDR

Firma Sony udostępni dzisiaj aktualizację 4.0 dla konsoli PlayStation 4. Wraz z nią pojawi się obsługa technologii HDR, odświeżony interfejs użytkownika i wiele innych nowości.

Aktualizacja: Według napływających doniesień aktualizacja 4.0 jest już dostępna do pobrania w większości krajów.

W połowie sierpnia firma Sony zapowiedziała dużą aktualizację dla konsoli PlayStation 4. Teraz zaś poinformowano, że łatka oznaczona numerem 4.0 zadebiutuje w Europie jeszcze dziś. O większości nowości rozpisaliśmy się w poprzednim miesiącu, przypomnijmy jednak pokrótce te zmiany. Zmodyfikowano interfejs użytkownika (m.in. poprawiając system powiadomień i wygląd całości), wprowadzono również ulepszone menu podręczne (Quick Menu), mniejsze i z nowymi funkcjami, na przykład z możliwością dostosowania go pod własne preferencje. Gracze w końcu doczekali się opcji tworzenia katalogów, folderów i bibliotek wraz z lepszymi narzędziami do sortowania produkcji, jak również podglądu zdobytych trofeów bez połączenia sieciowego. Ponadto znacznie wydłużono czas trwania filmików wstawianych na Twittera (z 10 do 140 sekund), usprawniono zarządzanie kontem użytkownika i zwiększono maksymalną liczbę członków społeczności (do 100 tysięcy). Nie zabrakło też mniejszych zmian, aczkolwiek póki co Sony nie opublikowało pełnej listy.

Aktualizacja 4.0 wprowadza kilka długo oczekiwanych nowości. - PlayStation 4 z aktualizacją 4.0 i obsługą HDR - wiadomość - 2016-09-13
Aktualizacja 4.0 wprowadza kilka długo oczekiwanych nowości.

Nie jest to bynajmniej wszystko, a jedna z najważniejszych nowości nie została zapowiedziana miesiąc temu. Chodzi o obsługę technologii High Dynamic Range, pozwalającej na uzyskanie znacznie lepszych efektów świetlnych na odpowiednim telewizorze. O wprowadzeniu kompatybilności z HDR wspomniano przy okazji oficjalnej zapowiedzi PlayStation 4 Pro w zeszłym tygodniu, jednak wówczas nie podano żadnego terminu. Można jedynie się cieszyć, że Sony nie zdecydowało się odczekać do premiery nowej konsoli, która odbędzie się dopiero za 2 miesiące. Szczegóły na temat aktualizacji 4.0 znajdziecie na oficjalnym blogu marki PlayStation oraz filmiku opublikowanym przez Sony (widocznym poniżej).