Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 8 września 2016, 10:55

autor: Entelarmer

PlayStation 4 doczeka się odświeżonych akcesoriów

Firma Sony zapowiedziała odświeżone wersje peryferiów dla konsoli PlayStation 4. Czwarta generacja platform do gier japońskiego giganta doczeka się zmodyfikowanego kontrolera, kamerki i stojaka oraz platynowego zestawu słuchawkowego

Wczorajsza zapowiedź PlayStation 4 Pro – odświeżonej wersji ostatniej generacji konsol firmy Sony – na konferencji PlayStation Meeting nie była przesadnie wielkim zaskoczeniem, ale i tak wywołała dyskusję wśród internautów. Zanim jednak zapoznamy się z możliwościami platformy, doczekamy się kilku mniej lub bardziej powiązanych z nią nowości. Sony zapowiedziało bowiem zmodyfikowane wersje urządzeń peryferyjnych dla swojej konsoli. Pierwszym z odmienionych peryferiów będzie kontroler Dual Shock 4 (szczegóły podajemy za serwisem Gaming Bolt). Pad otrzyma okienko nad panelem dotykowym, przez które będzie przedostawało się światło z paska świetlnego, umieszczonego u góry urządzenia. Ma to dostarczyć użytkownikowi więcej „informacji wizualnych”, takich jak kontrolowana obecnie postać czy stan jej zdrowia. Ponadto w końcu będzie możliwe korzystanie z pada w trybie USB (wcześniej podpięcie kabla pozwalało wyłącznie na podładowanie kontrolera, podczas gdy samo urządzenie pozostawało w trybie bezprzewodowym).

Drugim przemodelowanym akcesorium jest kamerka, aczkolwiek w tym przypadku zmiany ograniczają się do czystej estetyki (wygląd możecie ocenić na obrazku poniżej). Nieco bardziej istotna okaże się podstawka pionowa. Zestaw będzie zawierał dwa warianty, dostosowane zarówno pod PS4 Pro, jak i PS4 Slim, które również zostało potwierdzone w trakcie wczorajszego wydarzenia. Ostatnim novum jest bezprzewodowy, platynowy zestaw słuchawkowy, obsługujący dźwięk w standardzie 7.1 oraz wspierający autorską technologię 3D firmy Sony Interactive Entertainment. Urządzenie posiada też mikrofon z reduktorem szumów i będzie kompatybilne z goglami rzeczywistości wirtualnej PlayStation VR, jak również urządzeniami mobilnymi (za pośrednictwem dołączonego kabla z wejściem Jack 3,5 mm).

Nowa kamerka jest bardziej zaokrąglona, ale funkcjonalnie niczym nie różni się od poprzedniczki. - PlayStation 4 doczeka się odświeżonych akcesoriów - wiadomość - 2016-09-09
Nowa kamerka jest bardziej zaokrąglona, ale funkcjonalnie niczym nie różni się od poprzedniczki.

Nowe peryferia dla PlayStation 4 ukażą się jednocześnie z odchudzoną wersją konsoli, czyli 15 września. Wyjątkiem jest zestaw słuchawkowy, który ma pojawić się w sklepach dopiero w okresie świątecznym. Europejskie ceny poszczególnych urządzeń przedstawiają się następująco: za odświeżony pad Dual Shock 4 oraz kamerkę zapłacimy po 59 euro (ok. 255 złotych), za podstawkę – 19 euro (ok. 82 zł), natomiast słuchawki wyceniono na 179 euro (ok. 775 zł).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

TWOIM ZDANIEM

Kupisz PlayStation 4 Pro?

Nie ma szans żebym się teraz w to pakował.
64,4%
Na 100%.
18,3%
Na razie się waham.
17,3%
Zobacz inne ankiety