Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 września 2016, 21:55

PlayStation 4 sprzedało się w 40 milionach egzemplarzy. Model Slim potwierdzony

Podczas konferencji PlayStation Meeting firma Sony potwierdziła istnienie nowego, mniejszego modelu konsoli PlayStation 4 (Slim). Zadebiutuje on 15 września tego roku w cenie 299 euro.

AKTUALIZACJA:

Poznaliśmy dokładniejsze informacje na temat wersji Slim, która nie będzie sprzedawana obok obecnych konsol PlayStation 4, ale zastąpi je na rynku. Nowy model jest o 30% cichszy od poprzedników, modeli CUH-1000 oraz CUH-1200. Ponadto „odchudzona” konsola jest 25% lżejsza od pierwszego z nich i o 16% od drugiego. W dodatku w porównaniu do tych dwóch wersji jest znacznie bardziej energooszczędna, „pożera” bowiem o 34% mniej prądu niż CUH-1000 i 28% mniej niż CUH-1200.

Dzisiejsza konferencja firmy Sony zaczęła się od pokazania konsoli będącej obiektem jednego z największych branżowych przecieków w ostatnich latach. Mowa oczywiście o PlayStation 4 Slim - „odchudzonej” wersji tradycyjnego PlayStation 4. Poza nowym wyglądem urządzenie nie różni się szczególnie od swojego pierwowzoru – ma więc dokładnie tę samą specyfikację, co „gruby” model. Uaktualnienie oprogramowania obu z nich – zapewnione przez zapowiedziane podczas tej samej konferencji PlayStation 4 Pro – umożliwi także obsługę obrazu HDR. PlayStation 4 Slim trafi na rynek już za kilka dni – 15 września – w cenie 299 euro (około 1295 złotych). Firma zapewne ma nadzieję, że nowa wersja ich konsoli jeszcze poprawi i tak świetne wyniki sprzedaży – Andrew House, prezes Sony Interactive Entertainment, poinformował, że do tej pory sprzedano ponad 40 milionów egzemplarzy.

Potwierdzenie PlayStation 4 Slim było formalnością. - PlayStation 4 sprzedało się w 40 milionach egzemplarzy. Model Slim potwierdzony - wiadomość - 2016-09-08
Potwierdzenie PlayStation 4 Slim było formalnością.

Przypomnijmy, że istnienie PlayStation 4 Slim zostało ujawnione przez przypadek jeszcze w ubiegłym miesiącu. Konsola została bowiem przedwcześnie wystawiona na sprzedaż w niektórych sklepach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Potwierdzenie istnienia tej wersji było więc formalnością – tym bardziej, że największy konkurent Sony, firma Microsoft, wypuściła „odchudzonego” Xboksa One S na rynek ponad miesiąc temu. W przeciwieństwie do PlayStation 4 Slim, nowy model tamtej konsoli posiada nieco lepszą specyfikację i pozytywnie wpływa na działanie niektórych tytułów.

  1. Oficjalna strona internetowa marki PlayStation