Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 sierpnia 2016, 18:32

autor: Góral

PlayStation 4 Slim - ktoś wystawił konsolę na sprzedaż [news zaktualizowany]

7 września podczas PlayStation Meeting prawdopodobnie doczekamy się zapowiedzi PlayStation 4 NEO oraz PlayStation 4 Slim. Ktoś wszedł już w posiadanie drugiej z wymienionych i próbował ją sprzedać. Aukcja została usunięta, ale zachowała się spora galeria ze zdjęciami.

AKTUALIZACJA:

PlayStation 4 Slim zostało potwierdzone. Co prawda nie oficjalnie, ale Richard Leadbetter z Digital Foundry (Eurogamer) skontaktował się z osobą, która zakupiła sprzęt w serwisie Gumtree i odwiedził ją, by na własne oczy zobaczyć nowy model konsoli. Stosowne nagranie obejrzycie poniżej.

7 września o godzinie 21:00 czasu polskiego odbędzie się specjalna konferencja firmy Sony, nazwana PlayStation Meeting. Choć japoński gigant nie wyjawił, co zostanie zapowiedziane podczas tego wydarzenia, to bardzo prawdopodobne jest, że doczekamy się oficjalnej prezentacji PlayStation 4 NEO, czyli nowej, mocniejszej wersji ostatniej konsoli koncernu. Od jakiegoś czasu krążą również plotki (np. wczoraj na Wall Street Journal) o odchudzonej wersji, czyli tak zwanej „slimce”. Ta jest już prawie pewna, gdyż została wystawiona na sprzedaż w serwisie Gumtree. Choć oferta została już usunięta, to w Internecie nic nie ginie i zachowała się spora galeria zdjęć urządzenia. Nie wydają się one być podrabiane, więc najwidoczniej ktoś popsuł jedną z niespodzianek zaplanowanych na PlayStation Meeting. W tej branży nie jest to jednak wielkim zaskoczeniem.

PlayStation 4 Slim będzie bardziej zaokrąglonym PlayStation 4. - PlayStation 4 Slim - ktoś wystawił konsolę na sprzedaż [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-08-22
PlayStation 4 Slim będzie bardziej zaokrąglonym PlayStation 4.

Wracając do samego urządzenia. Jak widać na załączonych zdjęciach, nowa wersja stylistycznie nie będzie odbiegać od „Fata”. Doczeka się za to zaokrąglonych krawędzi i ma być oczywiście nieco mniejsza. Ponadto wiemy, że maszyna zostanie wyposażona w 500 GB dysk twardy (niewykluczone, że pojawią się modele z HDD o większej pojemności), a w zestawie nie znajdziemy niczego specjalnego, tylko pad, kabel HDMI, instrukcje itd.

PlayStation 4 Slim - ktoś wystawił konsolę na sprzedaż [news zaktualizowany] - ilustracja #2

Czekamy zatem jeszcze kilkanaście dni na oficjalną prezentację obu modeli PlayStation 4. Na koniec przypominam, że Microsoft wypuścił już swojego slima, nazwanego Xbox One S. Sprzęt jest mniejszy od standardowego urządzenia, ma wbudowany zasilacz, obsługuje materiały wideo w 4K oraz technologię High Dynamic Range. Dodatkowo okazało się, że niektóre gry chodzą na nim trochę lepiej. Natomiast pod koniec przyszłego roku doczekamy się Project Scorpio, czyli potężnego modelu przeznaczonego do rozgrywki w 4K.

PlayStation 4 Slim sprzedawane będzie z zestawem standardowych akcesoriów. - PlayStation 4 Slim - ktoś wystawił konsolę na sprzedaż [news zaktualizowany] - wiadomość - 2016-08-22
PlayStation 4 Slim sprzedawane będzie z zestawem standardowych akcesoriów.
PlayStation 4 Slim - ktoś wystawił konsolę na sprzedaż [news zaktualizowany] - ilustracja #4
PlayStation 4 Slim - ktoś wystawił konsolę na sprzedaż [news zaktualizowany] - ilustracja #5
PlayStation 4 Slim - ktoś wystawił konsolę na sprzedaż [news zaktualizowany] - ilustracja #6
PlayStation 4 Slim - ktoś wystawił konsolę na sprzedaż [news zaktualizowany] - ilustracja #7