Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 października 2018, 11:25

autor: Serek

Październikowa aktualizacja Windows 10 wycofana

Październikowa aktualizacja systemu Windows 10 zadebiutowała kilka dni temu. Niestety, pojawiające się hurtowo zgłoszenia o błędach sprawiły, że Microsoft zdecydował się na wycofanie najnowszej wersji systemu. Wciąż nie wiemy, kiedy ta powróci.

Okno na świat w remoncie. - Październikowa aktualizacja Windows 10 wycofana - wiadomość - 2018-10-07
Okno na świat w remoncie.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Microsoft udostępnił nową aktualizację systemu Windows 10. Szczególne powody do radości mieli mieć z tej okazji gracze, dla których pojawiło się wsparcie raytracingu, bardziej funkcjonalny tryb gry oraz zwiększona kontrola nad ustawieniami dźwięku. Niestety, od czasu pojawienia się aktualizacji gracze narzekali na problemy z kompatybilnością sterowników, przez co nie mogli pobrać nowej wersji systemu. Niedługo po tym w sieci pojawiły się niepokojące doniesienia o samoistnie znikających plikach użytkowników. Ostatecznie Microsoft zdecydował się wycofać październikową aktualizację.

„Wstrzymaliśmy wdrażanie październikowej aktualizacji Windowsa 10 (wersji 1809) dla wszystkich użytkowników, ponieważ badamy sprawę pojedynczych zgłoszeń o znikających plikach po uaktualnieniu systemu.”
„Wstrzymaliśmy wdrażanie październikowej aktualizacji Windowsa 10 (wersji 1809) dla wszystkich użytkowników, ponieważ badamy sprawę pojedynczych zgłoszeń o znikających plikach po uaktualnieniu systemu.”

Jeżeli nie zainstalowaliście październikowego update’u, to obecnie nie ma już takiej możliwości. Uaktualnienie zniknęło zarówno ze strony producenta, jak i z Windows Update. Obecnie można pobrać jedynie kwietniową aktualizację. Do czasu rozwiązania problemów Microsoft radzi użytkownikom, których dotyczy problem, żeby zgłosili się telefonicznie do pomocy technicznej właściwej dla danego kraju. Listę numerów można znaleźć na stronie wsparcia. Jeżeli ktoś z Was zauważył, że po zainstalowaniu aktualizacji z komputera zniknęły jakieś pliki, to numery na pomoc techniczną w Polsce są następujące: +48 801 802 000 i 22 594 19 99. W przypadku, gdybyście ściągnęli uaktualnienie, ale jeszcze go nie zainstalowali, Microsoft prosi o rezygnację z tej czynności i zaczekanie na wypuszczenie poprawionej wersji systemu. Kiedy aktualizacja pojawi się ponownie? Tego wciąż nie wiemy.

  1. Oficjalna witryna internetowa systemu Windows