Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 kwietnia 2019, 15:28

autor: Aquma

Paint wraca do łask. Jednak trafi do nowych wersji Windows 10

Brandon LeBlanc z firmy Microsoft przekazał na Twitterze, że plany usunięcia aplikacji Paint z Windows 10 zostały wstrzymane. Program na razie pozostanie częścią nowych wersji systemu operacyjnego.

Paint na razie nie zostanie usunięty z Windows 10. Źródło: Fossbytes. - Paint wraca do łask. Jednak trafi do nowych wersji Windows 10 - wiadomość - 2019-04-25
Paint na razie nie zostanie usunięty z Windows 10. Źródło: Fossbytes.

Firma Microsoft poinformowała, że wbrew wcześniejszym doniesieniom, program Paint będzie obecny w kolejnych wersjach systemu operacyjnego Windows 10. Pierwotnie gigant z Redmond planował usunąć aplikację na rzecz nowszego Painta 3D. Klasyczna wersja miała być dostępna za darmo w ramach Microsoft Store. Informację przekazał na Twitterze Brandon LeBlanc, pracujący w koncernie na stanowisku starszego menadżera programu.

Tak, MSPaint zostanie włączony do wersji 1903. Na razie pozostanie w systemie Windows 10 – czytamy.

Warto odnotować sformułowanie „na razie” na końcu zdania, które sugeruje, że długoterminowa przyszłość Painta nadal nie jest pewna. Nie wiadomo też, jaka jest oficjalna przyczyna zmiany stanowiska przez firmę. Faktem jest, że omawiany program wciąż cieszy się sporą popularnością, co mogło skłonić koncern do zrewidowania planów.

Paint rozpoczął swoje życie w 1985 roku – wówczas jeszcze pod nazwą Paintbrush. Od tego czasu nieprzerwanie był częścią systemów operacyjnych Microsoftu.

  1. Microsoft – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.