Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 sierpnia 2020, 16:16

autor: Dameredet

Nvidia - gaming nie jest już głównym źródłem dochodów firmy

Nvidia opublikowała raport finansowy, z którego wynika, że gaming nie przynosi już firmie największych dochodów. Z piedestału zrzuciły go centra danych.

Nvidia - gaming nie jest już głównym źródłem dochodów firmy - ilustracja #1
Czy od teraz Nvidia będzie się nam kojarzyć przede wszystkim z centrami danych?

Zapewne większości z Was Nvidia kojarzy się z kartami graficznymi GeForce. I słusznie. Jeszcze do niedawna stanowiły trzon działalności firmy. Możliwe, że teraz się to zmieni.

Nvidia opublikowała raport podsumowujący drugi kwartał finansowy. Był to bardzo dobry okres dla firmy, która osiągnęła rekordowy przychód w wysokości 3,87 miliarda dolarów. Z tego 1,75 miliarda pochodzi z centr danych i to właśnie one wygenerowały największą kwotę. Dla porównania, przychód pochodzący z gamingu wynosił 1,65 miliarda dolarów.

Jak podaje serwis TechPowerUp, wzrost zarobków na centrach danych Nvidia zawdzięcza przejęciu Mellanox – amerykańsko-izraelskiej firmy zajmującej się infrastrukturą sieci. Co więcej układy A100 Tensor Core zostały wykorzystane w kilku projektach związanych ze sztuczną inteligencją, a procesory skalarne wyprodukowane przez Nvidię występują obecnie w większości najpotężniejszych superkomputerów.