Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 lipca 2019, 18:20

Nowy model Nintendo Switch z bardziej wydajną baterią niż wersja Lite

Nintendo zapowiedziało, że wkrótce do sprzedaży trafi nowa wersja standardowego modelu konsoli Nintendo Switch, która posiadać będzie baterię wydajniejszą nawet o kilkadziesiąt procent. Pod względem długości działania w trybie przenośnym urządzenie bije zapowiedziane w tamtym tygodniu Nintendo Switch Lite.

Tydzień temu Nintendo oficjalnie zapowiedziało Nintendo Switch Lite, które trafi do sprzedaży we wrześniu tego roku. Dziś japoński gigant potwierdził, że upgrade'u doczeka się także standardowy model Switcha. Nowa wersja urządzenia trafi do Europy w tym samym czasie co jego mniejszy brat i będzie posiadała wydajniejszą o co najmniej kilkadziesiąt procent baterię. Z zewnątrz odświeżona konsola nie będzie różniła się niczym od oryginału. Pozostanie ona również w tej samej cenie, stopniowo zastępując w sklepach poprzednika. Nie wiadomo jednak, czy zostanie oznaczona w specjalny sposób lub posiadała będzie nowe opakowanie. W najgorszym wypadku konsumenci będą zmuszeni szukać jej u sprzedawców korzystając z numerów seryjnych.

Producent zapewnia, że nowa bateria wystarczy na od 4,5 do 9 godzin nieprzerwanej zabawy. Czas ten zależy oczywiście od wybranej gry i ustawień jasności ekranu. Pojedyncza sesja z The Legend of Zelda: Breath of the Wild ma przy w pełni naładowanej baterii trwać maksymalnie nieco ponad 5 godzin. Dla porównania, standardowy Switch na jednym ładowaniu działał zaledwie ok. 6 godzin. W przypadku najbardziej wymagających produkcji (takich jak Breath of the Wild) czas ten kurczył się do zaledwie 2 godzin. Co ciekawe, odświeżony Switch bije także pod tym względem wersję Lite, która teoretycznie stworzona została do przenośnej zabawy. Zapowiedziane w ubiegłym tygodniu urządzenie oferuje bowiem maksymalny czas pracy w granicach 3-7 godzin.

Nowa wersja konsoli zastąpi dotychczas sprzedawane modele. - Nowy model Nintendo Switch z bardziej wydajną baterią niż wersja Lite - wiadomość - 2019-07-17
Nowa wersja konsoli zastąpi dotychczas sprzedawane modele.

Chociaż Nintendo nie zaznaczyło tego w informacji prasowej, nowa wersja Switcha będzie posiadała najprawdopodobniej nieco zmodyfikowane podzespoły, w tym odświeżoną płytę główną z układem Nvidia Tegra X1. Zamiar wprowadzenia zmian do architektury konsoli producent zgłosił oficjalnie już jakiś czas temu do amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności. Modyfikacje tłumaczą zauważalny spadek zużycia energii przez urządzenie. Jeżeli chodzi o wydajność w grach nie powinniśmy spodziewać się żadnych istotnych zmian, ewentualne różnice mogą zostać jednak wychwycone w niezależnych testach serwisów, takich jak np. Digital Foundry.. Przypomnijmy, że od wielu miesięcy po sieci krążyły pogłoski o Nintendo Switch Pro, które okazały się jednak wynikiem nadinterpretacji informacji przedstawionych przez dziennikarzy Wall Street Journal oraz plotek pochodzących od producentów podzespołów. Wbrew nadziejom fanów źródłem spekulacji oraz zamieszania prawie na sto procent była zapowiedziana dziś nowa wersja Switcha.

Warto dodać, że Japończycy zapowiedzieli dziś także dwa nowe warianty kolorystyczne Joy-Conów (pomarańczowo-fioletowy oraz niebiesko-seledynowy), które od października będzie można kupić osobno w cenie już dostępnych wersji kontrolerów.

Kolejne warianty kolorystyczne Joy-Conów. - Nowy model Nintendo Switch z bardziej wydajną baterią niż wersja Lite - wiadomość - 2019-07-17
Kolejne warianty kolorystyczne Joy-Conów.
  1. Oficjalna strona firmy Nintendo