Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 marca 2021, 12:49

autor: Aquma

Nintendo Switch Pro - moc obliczeniowa i termin premiery w nowym przecieku

Informacje serwisu Bloomberg wskazują, że nowa wersja konsoli Nintendo Switch – posiadająca w nazwie przyrostek „Pro” – może zadebiutować na rynku pod koniec tego roku. Według doniesień sprzęt zaoferuje moc obliczeniową zbliżoną do PlayStation 4 Pro.

W SKRÓCIE:

  1. Nintendo Switch Pro może trafić na rynek pod koniec tego roku;
  2. sprzęt ma oferować wydajność na poziomie PS4 Pro / Xboksa One X;
  3. producent spodziewa się, że w pierwszym kwartale po konsolę sięgnie 12 mln klientów.

Na portalu Bloomberg pojawiły się nowe informacje dotyczące mocniejszej wersji konsoli Nintendo Switch – tzw. Nintendo Switch Pro. Artykuł jest dostępny wyłącznie dla subskrybentów, ale jego treść została podsumowana w wątku na forum Reddit. Wygląda na to, że możemy spodziewać się sprzętu o mocy obliczeniowej na poziomie PlayStation 4 Pro lub Xboksa One X, który zadebiutuje pod koniec bieżącego roku (w okresie świątecznym).

Japońska firma spodziewa się, że w kwartale, w którym dojdzie do premiery, uda jej się sprzedać 12 milionów egzemplarzy nowego urządzenia, dzięki czemu zainsteresowanie Switchem jako takim utrzyma się na wysokim poziomie, lub nawet trochę wzrośnie. Jeśli koncernowi uda się osiągnąć założony cel, to będzie to oznaczało sprzedaż znacznie wyższą od PS4 Pro, po które w analogicznym okresie sięgnęło zaledwie 2 miliony klientów. W napędzaniu popytu mają pomóc tytuły startowe, pośród których prawdopodobnie znajdziemy The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2.

W tekście pojawia się też wzmianka o potencjalnej cenie nowej konsoli – może ona być o ponad 20% droższa od „normalnego” Switcha, który obecnie można w Polsce nabyć za około 1450-1500 złotych (z kolei za całkowicie przenośny i pozbawiony docku wariant Lite trzeba zapłacić około 820-900 złotych).

  1. Recenzja konsoli Nintendo Switch – solidny fundament
  2. Wiedźmin 3 na Nintendo Switch - na którym modelu najlepiej zagrać?
  3. Nintendo – strona oficjalna
Nintendo Switch Pro - moc obliczeniowa i termin premiery w nowym przecieku - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.