Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 22 września 2022, 12:42

Niezbędna poprawka dla konsoli Xbox - ciche włączanie

Microsoft testuje aktualizację, która pozwoli wyłączyć dźwięk uruchamiania się Xboksa. Zapewne wielu nocnych graczy na to czeka – motyw jest przyjemny, ale dość głośny.

Źródło fot. powyżej: Billy Freeman / Unsplash

Microsoft pracuje nad kolejną aktualizacją oprogramowania konsol Xbox Series X/S, Xbox One, która przyniesie między innymi nową, ciekawą opcję. Pozwoli ona na włączenie konsoli w nocy bez budzenia pozostałych domowników. Poprawka ma status alfa i jest dostępna do pobrania dla uczestników programu Xbox Insider (Alpha Ring).

Głośny start Xboksa

Naprawdę lubię mojego Xboksa Series X. To ładnie wyglądająca, cicha konsola, która dzięki Xbox Game Pass udostępnia mi setki gier. Ale za każdym razem, gdy włączam mojego Xboksa, muszę ściszać głośność, aby dźwięk startowy konsoli nie zaalarmował wszystkich w promieniu 50 mil, że chcę zagrać w Fortnite. – Jay Peters / The Verge

Aż dziwne, że do tej pory oprogramowanie konsoli nie pozwalało na wyłączenie dźwięku startowego. Na szczęście Microsoft w najnowszej wersji oprogramowania zadba o tę możliwość. Nową funkcję znajdziemy w menu: „Ustawienia > Ogólne > Głośność i wyjście audio > Dodatkowe opcje”.

Niezbędna poprawka dla konsoli Xbox - ciche włączanie - ilustracja #1
Włączanie Xboksa w nocy może być uciążliwe dla domowników. Źródło: Eugene Chystiakov / Unsplash

Aktualizacja to wiele innych poprawek

Oprócz tego ułatwienia, istotnego m.in. dla nocnych graczy, Microsoft w nadchodzącej aktualizacji zaadresuje kilka innych problemów związanych z konsolą.

  • Samoczynne zamykanie się aplikacji ustawień podczas konfigurowania kontrolera.
  • Poprawki w mechanizmie filtracji listy gier w bibliotece.
  • Błąd ładowania biblioteki gier.
  • Poprawki związane z błędami lokalizacji językowych.

Aktualizacja nie jest jeszcze przeznaczona dla szerszej publiczności, ale miejmy nadzieję, że niedługo trafi w wersji finalnej do użytkowników konsol Xbox.

Oferty konsol Xbox Series X znajdziesz tutaj

Niezbędna poprawka dla konsoli Xbox - ciche włączanie - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej