Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 lutego 2020, 12:20

autor: Aquma

Nawet Sony jeszcze nie wie, jaka będzie cena PS5

Fragment wypowiedzi z konferencji podsumowującej kwartalne wyniki finansowe Sony sugeruje, że nawet Japończycy nie wiedzą jeszcze, na ile zostanie wyceniona konsola PlayStation 5.

Cena PS5 pozostaje zagadką. - Nawet Sony jeszcze nie wie, jaka będzie cena PS5 - wiadomość - 2020-02-05
Cena PS5 pozostaje zagadką.

W sieci pojawiło się już kilka plotek dotyczących ceny kolejnej konsoli Sony - PlayStation 5. Wygląda jednak na to, że póki co nic w tej kwestii nie jest pewne, gdyż Japończycy sami jeszcze nie wiedzą, na jaką kwotę sprzęt zostanie wyceniony. Informacja pojawiła się w czasie kwartalnego podsumowania wyników finansowych Sony (za portalem SpielTimes).

Ponieważ konkurujemy w tym obszarze, [...] bardzo trudno jest w tym momencie powiedzieć cokolwiek na temat ceny. W zależności od jej poziomu, być może będziemy musieli też zdecydować o promocji, którą zamierzamy wdrożyć i kosztach, które jesteśmy gotowi ponieść w związku z tym.

To kwestia znalezienia odpowiedniej równowagi. Bardzo trudno jest powiedzieć coś konkretnego w tym momencie. Chcemy znaleźć punkt najlepszej równowagi, gwarantujący nam rentowność [...] w trakcie życia tego produktu - powiedział dyrektor finansowy japońskiego koncernu, Hiroki Totoki.

Wygląda na to, że cena PS5 pozostaje wielką niewiadomą nie tylko dla graczy, ale też pracowników Sony. W gruncie rzeczy nie ma w tym niczego dziwnego - z ujawnianiem tego typu detali na ogół czeka się dość długo. Japończycy z pewnością chcą dostosować swoją ofertę do propozycji konkurencji i prawdopodobnie nadal wahają się wyczekując, co Microsoft powie na temat ceny nowego Xboksa.

Przypominamy, że obydwie konsole dziewiątej generacji pojawią się na rynku w okresie świątecznym bieżącego roku.

  1. PlayStation 5 - strona oficjalna