Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 stycznia 2022, 22:10

autor: Maycuzai

Microsoft od roku nie produkuje konsol Xbox One

Microsoft ujawnił, że zaprzestał produkcji konsol z rodziny Xbox One pod koniec 2020 roku. Tym samym od tamtego czasu niemal w pełni – w przeciwieństwie do postawy Sony – skupia się na wytwarzaniu sprzętu dziewiątej generacji.

W SKRÓCIE:
  • Microsoft zaprzestał produkcji wszystkich konsol z rodziny Xbox One pod koniec 2020 roku.
  • Egzemplarze wciąż znajdujące się na półkach sklepowych są najpewniej ostatnimi w historii.

We wczorajszym artykule pisaliśmy o Sony, które, chcąc poradzić sobie z panującym na rynku niedoborem konsol – szczególnie PlayStation 5 – postanowiło wzmóc produkcję PS4. Jest to o tyle ciekawe, że konkurencyjny Microsoft w lipcu 2020 roku poinformował o wstrzymaniu wytwarzania Xboxa One X oraz Xboxa One S w edycji All-Digital. Jedynie podstawowy Xbox One S wciąż miał wychodzić z fabryk „zielonych”.

Xboxa Series S kupisz na Allegro.

Te działania rzekomo pomogły Microsoftowi niemal w pełni skupić swoją moc przerobową na Xboxie Series X/S. Wygląda na to, że zabieg opłacił się, gdyż w ten poniedziałek Phil Spencer – szef działu Xboxa – obwieścił, iż są to najszybciej sprzedające się konsole w historii giganta z Redmond.

Wszystko zatem wskazuje na to, że jest to odpowiedni moment, by konsole z rodziny Xbox One udały się na zasłużone bezterminowe wakacje. W wywiadzie dla serwisu The Verge Cindy Walker – starsza dyrektorka ds. marketingu produktów/konsol Xbox – przyznała, że firma zdaje sobie z tego sprawę i dlatego zaprzestała produkcji podstawowego wariantu Xboxa One S… już pod koniec 2020 roku:

Aby skupić się na Xboxach Series X/S, zaprzestaliśmy wytwarzania wszystkich konsol z rodziny Xbox One pod koniec 2020 roku.

Wygląda więc na to, że od lekko ponad roku nie została wyprodukowana żadna nowa konsola z rodziny Xbox One. Te wciąż znajdujące się na półkach sklepowych są zaś najpewniej ostatnimi w historii.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Microsoft od roku nie produkuje konsol Xbox One - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.