Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 czerwca 2021, 11:18

autor: Przemysław Dygas

Microsoft zaprezentuje nową generację Windowsa już w czerwcu

Posiadacze komputerów z systemem Windows muszą przygotować się na wielkie zmiany. Już 24 czerwca Microsoft ujawni nową generację swojego oprogramowania.

W SKRÓCIE:
  • 24 czerwca Microsoft zaprezentuje nową generację systemu Windows.
  • Przejdzie on duże zmiany w kwestii interfejsu użytkownika.
  • Nowa wersja systemu przedstawi także odmieniony Microsoft Store oraz funkcje zaczerpnięte z anulowanego Windowsa 10X.

W maju informowaliśmy, że Microsoft zapowiedział powstanie nowej generacji Windowsa. Teraz wiemy już, kiedy firma pokaże odświeżoną wersję swojego systemu operacyjnego światu. Gigant z Redmond ujawni poprawki podczas wydarzenia zaplanowanego na 24 czerwca o godzinie 17 czasu polskiego.

Na razie nie wiemy, jak wyglądać będzie Windows po nadchodzących zmianach. Wiemy jednak, jakie jego elementy ich doświadczą. Przede wszystkim dotkną interfejsu. Microsoft szykuje dużą aktualizację UI skrytą pod nazwą Sun Valley. Najprawdopodobniej wprowadzi ona do systemu „pływające” menu start, a wszelkie wyświetlane okna zostaną delikatnie zaokrąglone. System pozbędzie się również przestarzałych ikon.

Wiemy też, że zmiany dotkną Microsoft Store. Sklep ma pozwolić na napływ nowych aplikacji oraz wykorzystanie dodatkowych metod płatności. Jest to związane z obietnicą wprowadzenia bardziej otwartej i innowacyjnej platformy.

Oprócz tego możemy również oczekiwać przeniesienia do nowej wersji systemu części z usprawnień, które przygotowano dla Windowsa 10X. Został on stworzony z myślą o sprzęcie korzystającym z technologii dual-screen, czyli posiadającym dwa ekrany. Ostatecznie firma porzuciła jego rozwój, lecz opracowane przy okazji funkcje oraz zmiany względem tradycyjnego Windowsa nie zostaną zmarnowane. Już niedługo zapoznają się z nimi wszyscy użytkownicy systemu od Microsoftu.

Jak zmiany te działają w praktyce, przekonamy się już niedługo. Prezentację przygotowaną przez firmę będziemy mogli oglądać na żywo 24 czerwca.

Microsoft zaprezentuje nową generację Windowsa już w czerwcu - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.