Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 maja 2021, 21:56

autor: Entelarmer

Microsoft podał datę definitywnej śmierci Internet Explorera

Microsoft zamierza zakończyć wspieranie Internet Explorera na urządzeniach z Windowsem 10. Z przeglądarką pożegnamy się w przyszłym roku.

Od jakiegoś czasu Microsoft powoli wycofywał się ze wspierania Internet Explorera w ramach swoich usług. Dziś gigant z Redmond poinformował, że 15 czerwca 2022 roku ostatecznie zakończy żywot tej wiekowej przeglądarki na Windowsie 10. Wcześniej zapowiadano, że do 17 sierpnia 2021 roku aplikacja nie będzie już wspierana przez pakiet Microsoft 365.

Firma bynajmniej nie mówi o tym posunięciu jako całkowitym „uśmierceniu” starego programu. Ten bowiem – wedle słów Microsoftu – ma mieć „przyszłość” w ramach swojego młodszego kuzyna – Microsoft Edge’a. Nowsza przeglądarka otrzymała bowiem tzw. tryb IE, dzięki czemu można w niej korzystać także ze starszych witryn i aplikacji opartych na Internet Explorerze (a takich nie brakuje za sprawą dawnej, niezbyt chwalebnej polityki Microsoftu). Właśnie powszechność tychże była powodem utrzymywania IE przy życiu, mimo że przeglądarka dawno została w tyle za konkurencją (nie mówiąc nawet o jej następcy).

Microsoft podał datę definitywnej śmierci Internet Explorera - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona firmy Microsoft