Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 lipca 2019, 14:55

autor: Aquma

Mi A3, Redmi 7A i odkurzacz - nowe produkty Xiaomi wkrótce w Polsce

Firma Xiaomi przedstawiła kolejne produkty, które niedługo trafią na polski rynek. Na liście znalazły się urządzenia różnego typu - m.in. smartfony Mi A3 oraz Redmi 7A, opaska Mi Smart Band 4, bezprzewodowe słuchawki Mi True Wireless Earphones oraz... odkurzacz Mi Handheld Vacuum Cleaner.

Xiaomi Mi A3. - Mi A3, Redmi 7A i odkurzacz - nowe produkty Xiaomi wkrótce w Polsce - wiadomość - 2019-07-26
Xiaomi Mi A3.

CENY NOWYCH URZĄDZEŃ XIAOMI:

 1. Xiaomi Mi A3 - 1099 zł (64 GB miejsca na pliki) lub 1199 zł (128 GB);
 2. Redmi A7 - 449 zł (16 GB) lub 499 zł (wersja z 32 GB);
 3. Mi Smart Band 4 - 149 zł;
 4. Mi True Wireless Earphones - 299 zł;
 5. Mi Handheld Vacuum Cleaner - 1099 zł.

Serwis Wirtualne Media donosi, że Xiaomi niedługo wprowadzi na polski rynek kilka nowych produktów. Chodzi o smartfony Mi A3 oraz Redmi 7A, inteligentną opaskę Mi Smart Band 4, bezprzewodowe słuchawki Mi True Wireless Earphones oraz... ręczny odkurzacz Mi Handheld Vacuum Cleaner.

Daty premier omawianych produktów Xiaomi:

Mi A3, Redmi 7A i odkurzacz - nowe produkty Xiaomi wkrótce w Polsce - ilustracja #2
 1. Redmi 7A - 1 sierpnia;
 2. Mi Smart Band 4 - 1 sierpnia;
 3. Mi True Wireless Earphones - 1 sierpnia;
 4. Xiaomi Mi A3 - 8 sierpnia (flash sale” 1 sierpnia);
 5. Mi Handheld Vacuum Cleaner - połowa sierpnia.

Nowe smartfony Xiaomi

Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A3 jest nowym urządzeniem z serii Android One - oznacza to, że znajdziemy w nim czysty” system operacyjny od Google (na razie Android 9 Pie, a w przyszłości Q), bez nakładki MIUI. Smartfon posiada ekran AMOLED o przekątnej 6,088 cala (z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych), a jego sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 655, wspierany przez 4 GB pamięci RAM (na pliki mamy 64 lub 128 GB, w zależności od modelu). Sprzęt jest zasilany baterią o pojemności 4030 mAh i obsługuje ładowanie 18 W (złącze USB-C).

Urządzenie posiada tylny aparat z trzema obiektywami. Główny ma 48 Mpix i sensor 1/2” o wielkości 1,6 µm. Otrzymujemy też obiektyw ulatraszerokokątny (8 Mpix) oraz trzecie oczko”, które odpowiada za głębię (2 Mpix). Z przodu wykorzystano aparat 32 Mpix, który pozwala robić zdjęcia panoramiczne (sensor wspiera obsługę gestów). Zarówno przednia, jak i tylna matryca wykorzystują technologię 4-w-1 Super Pixel, czyli łączą 4 piksele w jeden, charakteryzujący się większym poziomem szczegółowości.

Warto odnotować, że zarówno z przodu, jak i tyłu smartfona znajdziemy szkło Gorilla Glass piątej generacji. Nie brakuje też gniazda słuchawkowego 3,5 mm. Kupując omawiany telefon w sierpniu, otrzymamy dodatkowo opaskę Mi Smart Band 4 oraz półroczną gwarancję na uszkodzenia ekranu (druga promocja obejmuje także urządzenia nabyte we wrześniu).

Redmi 7A

Redmi 7A to telefon z niższej półki, który ma zastąpić model Redmi 6A. Znajdziemy w nim procesor Qualcomm Snapdragon 439 i 2 GB pamięci RAM. Smartfon posiada pojemną baterię 4000 mAh (obsługuje ładowarkę 10 W). Możemy też liczyć na radio oraz odporność na zachlapania. W Polsce sprzedawane będą dwa warianty, różniące się jedynie ilością miejsca na pliki (16 lub 32 GB).

Redmi 7A.
Redmi 7A.

Słuchawki oraz inne akcesoria

Mi Smart Band 4

Czwarta generacja Mi Smart Band oferuje ekran AMOLED o przekątnej 0,95” oraz baterię o pojemności 135 mAh, dzięki której urządzenie potrafi wytrzymać nawet 20 dni bez ładowania. Gadżet został wyposażony w czujnik tętna (współpracuje z aplikacją sportową Mi Fit), akcelerometr, czujnik zbliżeniowy, a także żyroskop. Opaska pozwala też odbierać połączenia i powiadomienia oraz sterować muzyką, a nawet nadzorować jakość swojego snu (mamy też możliwość włączenia cichego, wibracyjnego alarmu).

Mi Smart Band 4.
Mi Smart Band 4.

Mi True Wireless Earphones

Bezprzewodowe słuchawki posiadające siedmiomilimetrowe przetworniki z tytanową membraną kompozytową. Są wyposażone w baterię, która pozwala im pracować przez 3 godziny, ale czas ten możemy wydłużyć nawet do 10 godzin, korzystając ze specjalnego, ładującego etui. Urządzenie automatycznie paruje się z kompatybilnym sprzętem. Mamy nawet możliwość używania obydwu słuchawek niezależnie od siebie (np. w czasie rozmowy telefonicznej).

Mi True Wireless Earphones.
Mi True Wireless Earphones.

...i odkurzacz

Mi Handheld Vacuum Cleaner

Ręczny odkurzacz oferujący ssanie na niezmiennym poziomie 100 AW (dzięki 9-cyklonowemu silnikowi z funkcją optymalizacji przepływu) oraz pięciostopniową filtrację z użyciem filtrów HEPA, które pozwalają oczyścić wydmuchiwane powietrze z roztoczy, kurzu oraz cząsteczek PM2,5. Bateria urządzenia pozwala mu pracować 30 minut na jednym ładowaniu, co zdaniem producenta wystarcza do odkurzenia przestrzeni o powierzchni 160 metrów kwadratowych. Sprzęt posiada także tryb MAX, czterokrotnie zwiększający jego wydajność (kosztem czasu pracy). Otrzymujemy również cztery szczotki do różnych powierzchni.

Mi Handheld Vacuum Cleaner.
Mi Handheld Vacuum Cleaner.
 1. Xiaomi – strona oficjalna