Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 kwietnia 2020, 12:12

Mały i tani iPhone 9 może pojawić się już w kwietniu

„Tani” iPhone od Apple może pojawić się na rynku już wkrótce. Jedna z największych amerykańskich sieci sklepów otrzymała etui dla nowego modelu. Prawdopodobnie trwają przygotowania do prezentacji.

Mały i tani iPhone 9 może pojawić się już w kwietniu - ilustracja #1
Nadchodzący model prawdopodobnie zostanie umieszczony w obudowie doskonale znanej z iPhone 8.

W ubiegłym roku pisaliśmy dla Was o iPhone SE 2, który będzie najtańszym premierowym smartfonem od Apple. Teraz przyglądamy się doniesieniom o oficjalnej dacie prezentacji tego iPhone’a. Choć nazwa modelu uległa transformacji (dziennikarze nie nazywają go już „SE 2” tylko „9”), to zamysł pozostał ten sam. Ma to być „tani” smartfon o dobrej wydajności. Po tym jak do sklepu Best Buy trafiły etui firmy UAG dla „nowego iPhone’a 4,7 cala”, możemy domniemywać, że design tego modelu będzie zbliżony do iPhone 8. Pracownicy sklepu zostali poinstruowani, aby nie sprzedawać obudów przed 5 kwietnia.

iPhone 9 prawdopodobnie zostanie zaprezentowany 15 kwietnia, a do sprzedaży trafi tydzień później, czyli 22 kwietnia. Dane te zamieścił na Twitterze Jon Prosser, amerykański bloger technologiczny, który wielokrotnie podawał wiarygodne informacje o premierach sprzętu z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Podsumowując – urządzenie otrzyma 4,7-calowy wyświetlacz LCD, procesor A13 i 3 GB pamięci RAM. Tylny aparat to prawdopodobnie tylko jeden obiektyw, a za odblokowanie dostępu do telefonu będzie odpowiedzialny dobrze znany użytkownikom starszych modeli przycisk Touch ID. Plotki głoszą, że smartfon ma kosztować 399 dolarów (ok. 1660 złotych). Spekuluje się, że w 2020 roku Apple mogłoby sprzedać na całym świecie od 30 do 40 milionów egzemplarzy tego modelu.