Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 lutego 2020, 13:37

autor: Froozyy

Malwarebytes: Apple Mac bardziej narażony na złośliwe oprogramowanie

Malwarebytes Labs udostępniło szczegółowy raport na temat cyberprzestępczości oraz pokrewnych jej tematów za 2019 rok. Analiza wykazała m.in., że urządzenia z systemem Mac są bardziej narażone na niebezpieczeństwo niż te z Windowsem.

Malwarebytes Labs opublikowało raport dotyczący cyberprzestępczości w 2019 roku. - Malwarebytes: Apple Mac bardziej narażony na złośliwe oprogramowanie - wiadomość - 2020-02-12
Malwarebytes Labs opublikowało raport dotyczący cyberprzestępczości w 2019 roku.
RAPORT MALWAREBYTES LABS ZA 2019 ROK W SKRÓCIE:
  • w 2019 roku liczba zagrożeń na komputerach z systemem Mac wzrosła o ponad 400%;
  • liczba ataków na punkty końcowe w przypadku systemów od Apple była prawie dwukrotnie wyższa niż na Windowsie;
  • znaleziono o 13% więcej zagrożeń u klientów biznesowych niż w poprzednim roku.

Malwarebytes Labs, czyli firma odpowiadająca za antywirusa Malwarebytes, opublikowała raport „State of Malware Report for 2020”, w którym dzieli się zebranymi danymi za 2019 rok dotyczącymi cyberprzestępczości oraz pokrewnych jej tematów. Analiza obejmuje urządzenia z systemami operacyjnymi Mac, Windows, Android oraz iOS, na których zainstalowane było oprogramowanie Malwarebytes. Pełen raport (ponad 50 stron) znajdziecie pod tym adresem.

Jedną z ciekawszych informacji przedstawionych w analizie jest ta, że w 2019 roku występowanie zagrożeń na komputerach z systemem Mac wzrosło o ponad 400% w porównaniu z rokiem 2018. Postanowiono sprawdzić, czy wzrost ten faktycznie odzwierciedla rzeczywisty poziom niebezpieczeństwa. Okazało się, że w zeszłym roku liczba ataków na punkty końcowe w przypadku systemów od Apple była prawie dwukrotnie wyższa niż na Windowsie.

Porównanie liczby wykrytych zagrożeń - Malwarebytes: Apple Mac bardziej narażony na złośliwe oprogramowanie - wiadomość - 2020-02-12
Porównanie liczby wykrytych zagrożeń

Z raportu możemy dowiedzieć się jeszcze m.in., że liczba znalezionych zagrożeń u klientów biznesowych wzrosła o 13% w ciągu ostatniego roku. Duże organizacje po raz kolejny musiały bronić się przed takim trojanami, jak Emotet oraz TrickBot. Warto nadmienić, że wykrycie tego drugiego wzrosło o ponad 50% w porównaniu z poprzednim rokiem. Jeszcze raz przypominamy, że pełną dokumentację „State of Malware Report for 2020” znajdziecie pod tym adresem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.