Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 lutego 2020, 13:37

autor: Froozyy

Malwarebytes: Apple Mac bardziej narażony na złośliwe oprogramowanie

Malwarebytes Labs udostępniło szczegółowy raport na temat cyberprzestępczości oraz pokrewnych jej tematów za 2019 rok. Analiza wykazała m.in., że urządzenia z systemem Mac są bardziej narażone na niebezpieczeństwo niż te z Windowsem.

Malwarebytes Labs opublikowało raport dotyczący cyberprzestępczości w 2019 roku. - Malwarebytes: Apple Mac bardziej narażony na złośliwe oprogramowanie - wiadomość - 2020-02-12
Malwarebytes Labs opublikowało raport dotyczący cyberprzestępczości w 2019 roku.
RAPORT MALWAREBYTES LABS ZA 2019 ROK W SKRÓCIE:
  • w 2019 roku liczba zagrożeń na komputerach z systemem Mac wzrosła o ponad 400%;
  • liczba ataków na punkty końcowe w przypadku systemów od Apple była prawie dwukrotnie wyższa niż na Windowsie;
  • znaleziono o 13% więcej zagrożeń u klientów biznesowych niż w poprzednim roku.

Malwarebytes Labs, czyli firma odpowiadająca za antywirusa Malwarebytes, opublikowała raport „State of Malware Report for 2020”, w którym dzieli się zebranymi danymi za 2019 rok dotyczącymi cyberprzestępczości oraz pokrewnych jej tematów. Analiza obejmuje urządzenia z systemami operacyjnymi Mac, Windows, Android oraz iOS, na których zainstalowane było oprogramowanie Malwarebytes. Pełen raport (ponad 50 stron) znajdziecie pod tym adresem.

Jedną z ciekawszych informacji przedstawionych w analizie jest ta, że w 2019 roku występowanie zagrożeń na komputerach z systemem Mac wzrosło o ponad 400% w porównaniu z rokiem 2018. Postanowiono sprawdzić, czy wzrost ten faktycznie odzwierciedla rzeczywisty poziom niebezpieczeństwa. Okazało się, że w zeszłym roku liczba ataków na punkty końcowe w przypadku systemów od Apple była prawie dwukrotnie wyższa niż na Windowsie.

Porównanie liczby wykrytych zagrożeń - Malwarebytes: Apple Mac bardziej narażony na złośliwe oprogramowanie - wiadomość - 2020-02-12
Porównanie liczby wykrytych zagrożeń

Z raportu możemy dowiedzieć się jeszcze m.in., że liczba znalezionych zagrożeń u klientów biznesowych wzrosła o 13% w ciągu ostatniego roku. Duże organizacje po raz kolejny musiały bronić się przed takim trojanami, jak Emotet oraz TrickBot. Warto nadmienić, że wykrycie tego drugiego wzrosło o ponad 50% w porównaniu z poprzednim rokiem. Jeszcze raz przypominamy, że pełną dokumentację „State of Malware Report for 2020” znajdziecie pod tym adresem.