Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 maja 2021, 12:30

Luis Figo to nowa przeglądarka internetowa Luisa Figo

To nie Firefox, to nie Edge, ani tym bardziej Opera… To przeglądarka Luis Figo. Teraz zasoby światowej sieci na Twoim pulpicie może symbolizować twarz jednego z najbardziej znanych piłkarzy.

Jeden z najsłynniejszych byłych piłkarzy stworzył własną przeglądarkę internetową. To Luis Figo, a program firmowany jego imieniem i nazwiskiem można już pobrać na platformy Android, iOS i Windows. Korzystanie z niej ma wspomóc Fundację Luisa Figo, która wspiera dzieci z całego świata w aktywizacji sportowej. Choć posiadanie twarzy piłkarza na pulpicie może wydawać się nieco dziwne, cel jest jak najbardziej szczytny.

Aplikacja (jej deweloperem jest iSign International) zapewnia podstawową funkcjonalność – można dodać stronę do ulubionych, otworzyć kartę i… przeglądać Internet. Nie obsługuje wtyczek, nie blokuje reklam, przynajmniej na razie. Przeglądarka według opisu nie zbiera prywatnych danych i zapewnia wysoki stopień anonimowości.

Luis Filipe Madeira Caeiro Figo

Portugalski piłkarz urodzony w 1972 roku, który grał na pozycji skrzydłowego w najbardziej znanych europejskich klubach, takich jak FC Barcelona, Inter Mediolan, Real Madryt. Choć nie może się pochwalić dużą liczbą goli, odnosił znaczne sukcesy na murawach. Zdobył m.in. Puchar Mistrzów i Złotą Piłkę. Zasłynął także jednym z najbardziej kontrowersyjnych transferów w historii piłki nożnej, gdy za kwotę 60 mln euro (źródło) przeszedł z FC Barcelona do Realu Madryt. Karierę sportową zakończył w 2009 roku i obecnie skupia się na działalności charytatywnej. Został ambasadorem dobrej woli UNICEF, prowadzi też własną fundację.

Luis Figo to nowa przeglądarka internetowa Luisa Figo - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej