Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 18 października 2019, 11:13

autor: Aquma

Ludzie płacą za smartdeskę do krojenia. Projekt uzbierał już 1,8 mln dolarów

W serwisie Kickstarter kończy się właśnie zbiórka na ChopBox, czyli... inteligentną deskę do krojenia, wyposażoną w szereg funkcji i bajerów przydatnych w kuchni. Firmę The Yes Company wsparło 13 tys. osób, dzięki którym udało się zebrać aż 1,8 mln dolarów. To mniej więcej 18000% kwoty, o jaką prosili twórcy urządzenia.

Poznajcie ChopBox. - Ludzie płacą za smart deskę do krojenia. Projekt uzbierał już 1,8 mln dolarów - wiadomość - 2019-10-18
Poznajcie ChopBox.

Świat pędzi do przodu - kolejne urządzenia i sprzęty domowego użytku zyskują dodatkowe funkcje i możliwości smart. Jakiś czas temu żartowaliśmy, że niedługo będziemy mogli porozmawiać z własną lodówką. Dziś - gdy na swój sprzęt AGD zerkamy z coraz większą niepewnością (i nieufnością?) - tego typu zdania nie śmieszą już tak bardzo, jak kiedyś. To jednak dopiero początek, bo do grupy inteligentnych urządzeń niedługo dołączy znacznie więcej przedmiotów. Na przykład... deska do krojenia.

Firma The Yes Company pracuje nad „rewolucyjną”, pierwszą w historii inteligentną deską do krojenia ChopBox. Projekt jest finansowany dzięki zbiórce na Kickstarterze (kończy się dzisiaj, za około 6 godzin) i cieszy się na tym portalu olbrzymią popularnością. Twórcom udało się zgromadzić 1,8 mln dolarów, podczas gdy celem było zaledwie... 10 tys. zielonych” (oczekiwaną kwotę zebrano w 10 minut od rozpoczęcia akcji).

Absurd? Szaleństwo? Być może... Ale wiecie co? Wbrew pozorom to wcale nie jest tak głupie, jak się początkowo wydaje. Urządzenie ma mieć wbudowaną wagę, stoper, ostrzałkę, a nawet lampę światła UVC, która podobno będzie potrafiła wyeliminować 99,9% bakterii i zarazków znajdujących się na nożach lub powierzchni do krojenia. Sprzęt będzie wodoodporny (choć nie należy myć go w zmywarce) i wytrzyma do 30 dni na jednym ładowaniu.

Deska będzie sprzedawana za 199 dolarów, czyli około 765 złotych bez podatku VAT (dokładając się do zbiórki można ją kupić za 100-120 dol. - 380-460 zł bez VAT). To niemało jak za deskę do krojenia, ale dla części osób możliwość zastąpienia kilku sprzętów kuchennych jednym, niewielkim przedmiotem może być warte takich pieniędzy. Jeśli ChopBox Was zaintrygował, zachęcamy do rzucenia okiem na poniższy film.

  1. The Yes Company - strona oficjalna
  2. ChopBox - Kickstarter
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.