Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 24 marca 2021, 13:30

autor: Eklerek

Lego i NASA pokazali wahadłowiec i Teleskop Hubble'a - wyglądają świetnie

Zestaw Lego prosto z kosmosu trafi niedługo do sprzedaży. Dostaniemy sporo ruchomych elementów, szczegółowo odwzorowane wnętrze wahadłowca Discovery i podstawki, by wszystko dumnie prezentowało się na półce. Nie zapomniano też o kosmicznej cenie.

Lego poinformowało, że we współpracy z NASA opracowało prom kosmiczny Discovery oraz Teleskop Hubble’a w skali 1:70. Ten pierwszy będzie miał m.in. składane podwozie i ładownię, do której zmieści się teleskop po złożeniu paneli słonecznych. Zestaw zawiera 2354 elementy, a Lego zaleca go jedynie pełnoletnim użytkownikom. Eksploracja kosmosu to nie przelewki.

Zestaw w skrócie

 • Zalecany wiek: 18+.
 • Wymiary: 21,78 cm x 34,60 cm x 55,46 cm.
 • 2354 elementy.
 • Wahadłowiec posiada funkcjonalne podwozie, drzwi załadunkowe i ruchome lotki.
 • Teleskop Hubble’a ma składane panele słoneczne, dzięki czemu mieści się w ładowni wahadłowca.
 • W zestawie są stojaki i tabliczki informacyjne dla wahadłowca i teleskopu.
 • Dostępność: od 1 kwietnia 2021.
 • Cena: 799,99 zł.

W ten sposób firma chce uczcić podwójną rocznicę – 40 lat temu odbył się lot pierwszego promu kosmicznego Columbia, a 31 lat temu wystrzelony został Teleskop Hubble’a. Są to kluczowe wydarzenia w historii eksploracji kosmosu, która nie zawsze kończyła się sukcesem – o największych kosmicznych wpadkach przeczytacie tutaj.

Do promocji nowego zestawu została zaproszona była astronautka, dr Kathy Sullivan, która jako pierwsza Amerykanka wykonała spacer kosmiczny, jest także jedynym człowiekiem, który był zarówno w kosmosie, jak i w najgłębszym miejscu naszej planety – Głębi Challengera. W notce prasowej Kathy Sullivan chwali Lego za szczegółowość odwzorowania promu, włącznie z modułem, w którym spała i spożywała posiłki w czasie kosmicznej podróży.

Lego i NASA pokazali wahadłowiec i Teleskop Hubblea - wyglądają świetnie - ilustracja #1
Wnętrze wahadłowca z mnóstwem detali.

Zaprezentowany zestaw będzie najdroższym i najbardziej spektakularnym w obecnej ofercie skierowanej do fanów podboju kosmosu. Poza nim dostępna jest także rakieta Apollo Saturn V (529,99 zł), Lądownik księżycowy Apollo 11 (419,99 zł), Międzynarodowa Stacja Kosmiczna (319,99 zł) czy szereg innych, nielicencjonowanych pojazdów i budynków związanych z eksploracją kosmosu.

 1. Największe wpadki w historii podboju kosmosu
 2. Strona Lego kosmicznymi zestawami
 3. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z klocków. LEGO ISS wkrótce w sprzedaży
 4. LEGO oddaje hołd konsoli NES; nowy zestaw za 1000 zł z legendą branży
 5. LEGO Super Mario wyprzedane w jeden dzień
Lego i NASA pokazali wahadłowiec i Teleskop Hubblea - wyglądają świetnie - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.